31 fős a magyar úszó válogatott az olimpián

A nemzetközi szövetség a FINA június 29-én közzétette honlapján a 900 főt számláló olimpiai úszó mezőnyét.

Ennek alapján a 18 "A" szintet elért úszó mellett négyen, Pulai Bence, Dara Eszter, Povázsay Eszter és Szilágyi Liliána indulhat a "B" szintesek közül az egyéni versenyszámokban.
A váltó versenyeken tartalákjaként további nyolc magyar úszó szerepelhet az olimpián.
A nyíltvízi 10km-en induló Gercsák Csabával kiegészülve így összesen 31 magyar úszó utazhat az olimpiára.

A magyar indulók a londoni olimpia úszó számaiban:

A szintesek:
Férfiak:
Balog Gábor (200m hát), Bernek Péter (200m hát), Biczó Bence (200m pillangó), Bohus Richárd (100m hát), Cseh László (200m pillangó, 200m és 400m vegyes), Gyurta Dániel (100m és 200m mell), Gyurta Gergely (1500m gyors), Kis Gergő (400m és 1500m gyors), Kozma Dominik (200m gyors), Molnár Ákos (200m mell), Takács Krisztián (50m gyors), Verrasztó Dávid (200m és 400m vegyes)
Nők:
Hosszú Katinka (200m pillangó, 200m és 400m vegyes), Jakabos Zsuzsanna (200m pillangó, 400m vegyes), Kapás Boglárka (400m és 800m gyors), Mutina Ágnes (200m gyors), Risztov Éva (400m és 800m vegyes),  Verrasztóv Evelyn (200m vegyes)

"B" szintesek:
Férfiak:
Pulai Bence (100m pillangó)
Nők:
Dara Eszter (50m gyors), Povázsay Eszter (100m hát), Szilágyi Liliána (100m pillangó)


Nem indulhat a B szintet elért magyarok közül
Férfiak:
100m gyorson Kozma Dominik
Nők:
100m gyors: Verrasztó Evelyn
200m hát: Szekeres Dorina
100m mell: Sztankovics Anna
200m mell: Sztankovics Anna

A váltókban a tartalékok között szerepel:
Férfiak:
4x200m gyors: Rákos Patrik, Zámbó Balázs
4x100m vegyes: Financsek Gábor
Nők:
4x200m gyors: Joó Sára, Kádas Vivien
4x100m vegyes: Sztankovics Anna, Gregus Brigita, Tompa Orsolya

Az olimpiai mezőny névsora nemzetenként részletesen     versenyszámonként    az egyes számokban elfogadott "B" szintesek

Nanjing 2014



Részletes magyar
program és eredmények

Augusztus 22
A nap magyar indulói 

Kerékpár: (Mezőnyverseny)
Megyaszai Lilla,Tolnai Zsanett
Edrélyi Attila, Móricz Dániel
Öttusa:
Zs. Tóth Anna, RegősGergely
Úszás:
Szilágyi Liliána (100m pillangó)
Sebestyén Dalma, Sztankovics Anna (200m mell)
Grátz Benjámin, Kenderesi Tamás (200m pillangó)
Novoszáth Melinda (400m gyors)
Vitorlázás:
Érdi Mária, Vadnai Jonatán
Súlyemelés:
Molnár Boglárka (+63kg)
Asztalitenisz  csapatverseny
Szudi/Imre (vigaszág)
Sportlövészet: puska csapat
Péni István (negyeddöntős)
Tenisz
Stollár/Majchrzak
Atlétika selejtezők
Schmölcz Márk (gerelyhajítás)
Bajnok Eszter (hármasugrás)
Ferenczi Melinda (200m)
Kosárlabda
fiú csapat
lány csapat




Címlapon

Ajánló

Felvételi a Pázmányon és a Wekerle Főiskolán

Felvételi a Pázmányon és a Wekerle Főiskolán

Két a MOB Életút programjához csatlakozott felsőoktatási intézményt is felvételt hírdett a következő szakokra:

Ajánlott események

Hírlevél feliratkozás

NAIH-74267

Sportnaptár

Olimpiai érmeink

A magyar sportolók által eddig nyert arany, ezüst és bronzérmek száma:

168 148 170

Arany fokozatú támogatók

gold-ringer

Pueblahomm

Poli-FarbeSamsung

Richofit

Partnerek

LBT 

Rendszerinformáció

A weboldal 320px-es felbontás alá nincsen optimalizálva.

Kérjük tekintse meg nagyobb felbontású eszközről oldalunkat!