80 esztendős Mexikóváros olimpiai bajnok vívója - B. Nagy Pált a MOB Szolnokon köszöntötte

2015. 05. 02.
Megosztás

Május másodikán ünnepli 80. születésnapját a mexikói olimpia párbajtőr csapatversenyében bajnoki címet nyert B. Nagy Pál, aki lakóhelyén, Szolnokon, két bajnoktársa jelenlétében épp a kerek évforulón kapja meg a díszpolgári címet. A bajnokot az ünnepségen Fábián László személyesen köszöntötte.

A Szolnoki MÁV egykori versenyzője 1965-ben és 1970-ben nyert magyar bajnokságot, több, mint egy évtizeden át szerepelt a magyar válogatottban. Hatvanhétben, a montréáli vébén csapatban bronzérmet, '69-ben Havannában vb-ezüstöt nyert.

A '68-as olimpián Fenyvesi Csabával, Kulcsár Győzővel, Nemere Zoltánnal és Schmitt Pállal ért a csúcsra.

Versenyzői pályafutását követően edzőként fejezte be sportkarrierjét. B. Nagy Pál nevét öt esztendeje a szolnoki Véső úti sportcsarnok viseli.

A ma is Szolnokon élő sportember jó egészségnek örvend, hetente kétszer teniszezik.

Amint arról a szoljon.hu beszámolt, B. Nagy Pál május másodikán Szalay Ferenctől, Szolnok polgármesterétől átvette a "Szolnok díszpolgára"-címet. Az eseményen részt vett Schmitt Pál, a MOB tiszteletbeli elnöke és Fenyvesi Csaba is, akik szintén tagjai voltak az 1968-as mexikóvárosi olimpián győztes párbajtőrcsapatnak. Szalay Ferenc köszöntőjében elmondta, azzal, hogy B. Nagy Pál Szolnokot választotta, üzent, hogy innen is lehet világraszóló eredményeket elérni.

„Köszönöm, hogy Fenyvesi Csaba és Schmitt Pál barátom eljöttek Budapestről a fővárosba, ugyanis nekem Szolnok a fővárosom" - mondta az ünnepelt.

Borkai Zsolt MOB-elnök és Szabó Bence főtitkár nevében Fábián László sportigazgató köszöntötte az ünnepeltet Szolnokon."Nagyon szép ünnepség volt, több százan vettünk részt rajta. A MOB részéről adtam egy válogatott melegítőt Pali bácsinak, Schmitt Pál pedig Kamuti Jenő megbízásából fair play-díjat adott az egykori vívónak. A színvonalas eseményen a városi színház művészei rövid előadást tartottak az ünnepelt tiszteletére" - tette hozzá az olimpiai bajnok öttusázó.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Vívó Szövetség a megye vívó és olimpiai bajnokairól szóló könyvet adományozta a 80 esztendős sportembernek.

Az aranyérem történetét ide kattintva olvashatják.

(MOB/VF, fotó: MTI/Petrovics László, MOB)