Három évre szerződött Győrbe Martin

A Győr és a Ferencváros még veretlen

2012. 09. 30.

A jövő hétvégén sorra kerülő romániai Kárpát Kupa válogatott torna előtt szombaton a 4. forduló találkozói alkalmával a teljes mezőny pályára lép a női NB I-ben.

A nap rangadóján az eddigi éllovas Érd, de ellenfelénél egy mérkőzéssel többet játszó Érd az első félidőben hátrányba került, de szünet után jól tartotta magát a hazai csapat, majd a végére elfáradt, de a szezon során először harminc gól alatt tartotta a bajnokcsapatot.
A képen az Érd kézilabda szakosztály alapítója, a 70 éves Kovács Károly dobta az ünnepélyes kezdődobást.
Az FTC könnyedén verte a Siófokot, a Vác legyőzte az Újvárost, míg a Debrecen megszerezte első győzelmét. A Kiskunhalas meglepetésre tudott győzni Békéscsabán, míg a Veszprém újabb sikerével megelőzte a Fehérvárt.

Női NB I, 4. forduló:

ÉTV-ÉRD-GYŐRI AUDI ETO 19-28 (11-17), Érd, játékvezetők: B. Pech, Vágvölgyi.
ÉRD: Oguntoye, Gridnyeva, Janurik (kapusok), Balog 1, Bognár 4, Buzsáki, Franic 3, Kisfaludy 1, Koren 1, Kovács G., Szekeres 1, Takács, Tóth T., Vincze 4, Vukcevic 2, Wolf 2 (1)
GYŐR: Lunde-Haraldsen, Herr O. (kapusok), Amorim 5, Görbicz 3 (2), Hornyák Á., Hornyák D. 1, Korsós 1, Kovacsics 2, Lekics, Löke 7, Orbán A. 2, Radicsevics 3, Rédei-Soós 2, Sirián, Szepesi 2, Tervel
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA-SIÓFOK-GALERIUS FÜRDŐ 42-29 (23-14), Budapest, Elek Gyula Aréna, játékvezetők: Tomecskó, Unyatinszki.
FTC: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra, Dajka, Deáki 3, Kocsis, Kovacsicz 3, Lukács, Pena 2 (1), Such 2, Szamoránsky P. 8, Szarka 4,
Szekerczés 3 (2), Szucsánszki 7, Tomori 6, Zácsik 4
SIÓFOK: Kiss É., Futaki (kapusok), Biber, Bogdanovic 10 (3), Erdősi 2, Nagy É., Németh Cs., Polics 3, Schmidt, Schneider, Seric 3, Somogyi, Szabadfi 3, Szalai 5, Varga N. 3, Varga R
Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

BUDAPEST SE-DVSC-FÓRUM 29-30 (14-17)
VÁC-DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 29-22 (14-10)
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABA-KISKUNHALAS 24-28 (14-13)
VESZPRÉM BARABÁS-DUNA TAKARÉK-FEHÉRVÁR KC 28-27 (15-11)

A bajnokság állása 4 forduló után:
1.Győri Audi ETO 132-82 8, 2.FTC-Rail Cargo Hungaria 144-103 8, 3.ÉTV-Érd 7, 4.Vác 120-106 6, 5.Veszprém Barabás-Duna Takarék 105-106 6, 6.DVSC-Fórum 109-110 4, 7. Fehérvár KC 105-108 4, 8.Kiskunhalas 98-113 4, 9.Budapest Bank-Békéscsaba 100-110 3, 10.Siófok-Galerius Fürdő 132-162 0, 11.Dunaújvárosi Kohász 102-134 0, 12.Budapest SE 97-130 0

(Forrás: kezi.hu)