A harmadik londoni aranyérmest köszöntik aranyérmes elődei

Kedves Krisztián !

Határtalan elragadtatással köszöntünk csodálatos győzelmed, a londoni olimpián elnyert harmadik magyar bajnokság alkalmából. Ezen az augusztusi arany vasárnapon a magyar emberek millióit örvendeztetted meg.

Igazi nagyságodat, sportbeli klaszsisodat bizonyítottad azzal, hogy a vártnál halványabban  sikerült selejtező után, az esélyesség terhével  mit sem törődve  tökéletes gyakorlatot  mutattál be.  Utolérhetetlen eleganciáddal  bizonyultál jobbnak  a hazai környezetben versenyző, a zsúfolt csarnok nézői által biztatott legnagyobb ellenfelednél  Louis Smithnél. 

Második apádként tisztelt edződdel, Kovács Istvánnal végzett két évtizedes közös munka eredményeként  a világ legjobb lovasa lettél. Felfelé ívelő pályafutásodat a pekingi részvételedet meggátoló sajátságos  szabályok sem törték meg. A magyar tornasport tizennegyedik olimpiai bajnokságát nyerted, Pelle István, a duplázó Magyar Zoltán és Borkai  Zsolt örökbe lépve igazoltad a hagyományokat, miszerint   lovas  nemzet a magyar.

Büszkék vagyunk győzelmedre és az Olimpiai Bajnokok Klubja 163 + 2 londoni tagja nevében barátsággal és szeretettel köszöntünk.
Egyben annak a reményünknek adunk kifejezést, hogy csodálatos győzelmed sok fiatalban ébreszt kedvet a rendszeres  sportolás és a torna iránt, s  egyben életfelfogásodat is követik, hiszen azt tartod, hogy ne elégedj meg azzal ami vagy, törekedj arra, ami lehetnél.

További sikeres pályafutást kívánunk és mint 166. tagot olimpiai  barátsággal és meleg szeretettel várunk következő klubnapunkon.

                                                                 Nébald György
                                                   az Olimpiai Bajnokok Klubja elnöke


Nanjing 2014



Részletes magyar
program és eredmények

Augusztus 23
A nap magyar indulói 

Kajak kenu:
Koleszár Zoltán (negyeddöntőben kiesett)
Homonnai Luca (elődöntős)
Mozgi Milán (elődöntős)
Ökölvívás:

Könnyű Richárd (60kg) 3 - 0
Tóth Richárd (64 kg) 0 - 3
Komor László (+93 kg) 0 - 3
Torna.
KardosBotond (talaj,6. / lólengés, 4. / gyúrú,5.)
Dévai Boglárka (ugrás,6.)
Öttusa: döntő
Zs. Tóth Anna, 9.
Vitorlázás: befejező futam
Érdi Mária, Vadnai Jonatán
Tenisz elődöntő:
Stollár/Majchrzak 6:7, 4:6
Atlétika döntők:
Kálmán Alexandra (diszkosz, B, 2.)
Sorok Klaudia (100m gát, 4.)
Kiss Réka (rúdugrás, 7.)
Kosárlabda
fiú csapat: HUN-PUR 15:19, HUN-INA 22:14
lány csapat: HUN - EST 12:10

Ezen a napon nem szereztek érmet sportolóink


Címlapon

Ajánló

Felvételi a Pázmányon és a Wekerle Főiskolán

Felvételi a Pázmányon és a Wekerle Főiskolán

Két a MOB Életút programjához csatlakozott felsőoktatási intézményt is felvételt hírdett a következő szakokra:

Ajánlott események

Hírlevél feliratkozás

NAIH-74267

Sportnaptár

Olimpiai érmeink

A magyar sportolók által eddig nyert arany, ezüst és bronzérmek száma:

168 148 170

Születésnapok ma

Arany fokozatú támogatók

gold-ringer

Pueblahomm

Poli-FarbeSamsung

Richofit

Partnerek

LBT 

Rendszerinformáció

A weboldal 320px-es felbontás alá nincsen optimalizálva.

Kérjük tekintse meg nagyobb felbontású eszközről oldalunkat!