A hónap műhelye-díj történetében először adtak át elismerést csapatsport-kategóriában

A hónap műhelye-díj történetében először adtak át elismerést csapatsport-kategóriában

2015. 04. 27.
Megosztás

Az egyéni sportágak között az OMS-Tata Iron Trade Vívó SE, a csapatsport-kategóriában a ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia vette át márciusi eredményeik alapján a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye-díjat a MOB székházában tartott ünnepségen. A közönségdíjat az ESMTK birkózói vitték.

Az esemény gratulációval kezdődött, hiszen a jégkorongsportág részéről megjelent Kovács Zoltán főtitkár, illetve a díjazott klub képviseletében két fiatal játékos - Erdély Csanád és Vincze Péter -, akik tagjai voltak a krakkói divízió I/A-világbajnokságon kiharcolt A-csoportba kerülésért sikeresen küzdő felnőtt válogatottnak.

Mint Bruckner Gábor, az Utanpotlassport.hu kiadója, a MediaBook ügyvezetője elmondta, ez volt a 27. A hónap műhelye-díjátadó, és mindkét díjazott műhely duplázóként érkezhetett a MOB székházába.

Fábián László arról beszélt, a MOB egyik kiemelt célja az utánpótlássport erősítése, a szervezet ezért programokat is működtet. "Ezekből a fiatalokból lesznek a jövő nagyjai. Konkrét eset például a mostani díjátadó, a székesfehérvári hokisok közül ketten is tagjai voltak a hétvégén sikert elért felnőttválogatottnak." A MOB sportigazgatója kifejtette, a kiemelt sportágfejlesztésnek, az utánpótlás-programoknak és a TAO-támogatásoknak köszönhetően több sportágban kiszélesedett az elmúlt években az utánpótlásbázis, illetve látszik a szisztematikus munka.

Vas Gábor, a Decathlon Magyarország sportigazgatója a magas színvonalú szakmai munkát emelte ki, majd annak adott hangot, hogy az utánpótlás-sportolók közül is egyre több példaképet lehet állítani a fiatalabb nemzedék számára.

Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség első embere a díj és a támogatások méltatása mellett kiemelte, láthatóan van igény a vívósportban az iskolákban is, ezt támasztja alá az iskolai vívóprogram népszerűsége és térhódítása. A sportvezető a MOB-támogatásokra és az edzők felkarolására is kitért.

Plásztán Attila ügyvezető igazgató a húszesztendős tatai vívóklub bemutatásakor elmondta, mintegy 80 fiatalnak adnak sportolási lehetőséget. A párbajtőröző Kun Anna junior Európa-bajnok lett Mariborban, a szintén párbajtőröző Esztergályos Patrick a juniorcsapat tagjaként állhatott a dobogó második fokára. Felker Adrienn Kunnal egyetemben csapatban aranyérmes lett az udinei junior világkupán. Plásztán Attila kiemelte a sikerkovács Partali Csaba edzői tevékenységét is.

"Elkezdtem a felnőtt világkupákra járni, tapasztalatot szeretnék szerezni. Rióhoz úgy érzem, még fiatal vagyok, inkább Tokiót tartom reális célnak, 2020-ra készülök!" - hangsúlyozta a Nanjingban olimpiai bajnokságot nyert vívó.

A csapatsportok közt győztes, öt éve alakult ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia utánpótláscsapatai közül az U20-as gárda az után, hogy megnyerte az osztrák juniorligát (EBYSL), a magyar bajnoki címet is bezsebelte. Az U18-as együttes szintén aranyéremmel zárta a hazai bajnokságot, az osztrák ifjúsági ligában (EBJL) a negyeddöntőig jutott. A székesfehérváriak az U16-os korosztályban sem találtak legyőzőre, míg az U14-esek között ezüstérmet akasztottak a fiatalok nyakába. A juniorok közül Erdély Csanád és Vincze Péter meghívást és helyet is kapott a krakkói divízió I/A-s világbajnokságon szereplő felnőttválogatott keretben.

"Az akadémia első ikonjai vehettek részt a krakkói vébén, remélem, jövőre a nagy csapatba is meghívást kapnak a fiúk és játszhatnak az A-csoportban" - emelte ki Fekti István akadémia-igazgató.

A sportvezető arról beszélt, hogy Sapporo után 170 milliós támogatást kapott a sportág, majd a TAO újabb lehetőségeket biztosított, még nagyobb kapuk nyíltak meg, melynek köszönhetően ma jó feltételek mellett közel 300 gyermek sportolhat a jégkorong-akadémián.

Kovács Zoltán jégkorongfőtitkár a mob-hu-nak adott korábbi nyilatkozatát megerősítve elmondta, olimpiai részvétel szempontjából hosszú út áll véleménye szerint a válogatott előtt, az ötkarikás szereplés szerinte Pjongcsang után érhet be. "A világ legjobb tizenhat együttese között vagyunk, az olimpián azonban a legjobb tizenkettő vehet részt, ebbe a körbe viszont nagyon nehéz bekerülni."

„A hónap műhelye”-díjat, továbbá az azzal járó félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalványt tehát vívók és jégkorongozók, a százezer forintos Decathlon-közönségdíjat pedig az ESMTK birkózói nyerték.

Az Erzsébeti SMTK versenyzői közül a lengyelországi U23-as Európa-bajnokságon a szabadfogású Nagy Mihály bronzérmet nyert, míg a kötöttfogású Losonczi Ottó és Kéri Zoltán ötödik lett. A dorogi Fekete Gyémánt-kupa nemzetközi versenyen az ESMTK a juniorok mezőnyében egy második és egy harmadik, míg a kadetek között egy második és két harmadik helyezést szerzett. A szintén márciusban tartott leány-diákolimpián az erzsébetiek három első hellyel büszkélkedhettek. A 2006-ban újraszerveződött szakosztályban hozzávetőleg kétszáz fiatallal foglalkoznak, s az ESMTK birkózói az elmúlt kilenc évben megszámlálhatatlan korosztályos diadalt arattak.

A birkózóklub szakmai vezetője, Kliment László a tíz esztendeje alapított műhelyről elmondta, négy évvel ezelőtt lett olyan csarnokuk, melyben színvonalas eseményeket szervezhetnek.

A részletes márciusi eredmények ITT tekinthetők meg. Az áprilisi teljesítmények alapján május 5-ig ezen a felületen lehet jelölni szakosztályokat „A hónap műhelye”-díjra.


(MOB/VF, fotó: MOB/Szalmás Péter)

Kapcsolódó cikk: Vívóké és jégkorongozóké a márciusi "A hónap műhelye"-díj, a birkózók közönségdíjasok