Kikapott az észtektől a férfi válogatott

A két kötelező győzelem már teljesítve

2016. 02. 13.

Az olimpiai kvalifikációs előselejtező torna második napján is sikerrel vette az akadály a magyar férfi jégkorong-válogatott és 7:1-re legyőzte az észt gárdát. Mivel a másik találkozón a lengyelek is biztosan verték 9:1 arányban a litvánokat, így vasárnap a magyar és a lengyel gárda a torna győzelemért és a továbbjutásért mérkőzhet.

Alig kezdődött a pénteki találkozó és Sofron István máris megrezegtette az ellenfél hálóját. Még ugyanebben a harmadban az első találkozó legjobbja Galló Vilmos ezen az összecsapáson is feliratkozott a gólütők közé.

A második harmad elején ismét Sofron volt eredményes. Egy bosszantó hiba okozta az észtek szépítő gólját. Senki sem zavarta a magyar hátvédeket, hogy kiüssék a kapunk mögül a korongot, ehelyett ott maradt őrizetlenül a korong és az észtek rácsaptak és szépítettek. Ettől eltekintve végig jól működött a magyar védelem.

A harmadik harmadban az elfáradt észtek kevés ellenállást mutattak. Ezen a találkozón is számtalan lövést zúdított a magyar válogatott ellenfele kapujára, amely a befejező harmadban Vincze Péter kettő és Sarauer Adrew góljával végül biztos 7:1-es győzelmet aratott.

"A találkozó első két harmada kissé lassú tempójú volt, de a harmadik harmadban nyújtott teljesítménnyel elégedett vagyok, az eddigi legjobb játékrész volt" – mondta Rich Chernomaz szövetségi kapitány a találkozó utáni sajtótájékoztatón.

Örült a kapitány annak is, hogy három gól is emberelőnyös helyzetben született. Az első találkozón az előnyős helyzetek kihasználása akadozott. Véleménye szerint a lengyel és magyar gárda közel hasonló tudású, és vasárnap az a válogatott lesz a nyerő, amelyik jobban akarja a végső sikert. Szerinte a pénteki harmadik harmadban mutatott játék a lengyelek elleni összecsapáson 60 percig kell, hogy kitartson és akkor a magyaroké lehet a végső diadal is.

A két gólt szerző Sofron István nem a saját két találatára, hanem a csapat teljesítményével volt elégedett. Teljesen mindegy, hogy ki szerzi a csapat góljait, az a fontos, hogy győzelemmel fejezze be a találkozót a magyar válogatott. Ez a cél a lengyelek elleni találkozón is vasárnap. A csapat mindent elkövet majd, hogy győztesként hagyja el majd a jeget.

Az összecsapásokon nincs döntetlen, a folytatás hosszabbítás négy-négy játékossal. Ha ekkor sem lesz döntés, akkor büntetők döntik el, hogy ki nyeri a találkozót.

Vasárnap a magyar – lengyel találkozó 18 órakor kezdődik. Csak a győztes jut tovább a szeptemberi olimpiai selejtezőtornára.

A torna állása: 1. Lengyelország 6 pont (15-3), 2. Magyarország 6 (11-1), 3. Észtország 0 (3-13), 4. Litvánia 0 (1-13)

(MOB, fotók: MTI/ Kovács Tamás)