A németek esélyt sem adtak a görögöknek

2012. 06. 23.

Joachim Löw megfogadta kritikusai hangját, és három kulcsjátékosát a padra ültette, így került a kezdőbe Klose, Schürrle és Reus.

Lépése előrevetítette, mindent el szeretnének követni, hogy minél korábban betaláljanak a görögök kapujába. A mérkőzés első öt perce is ezt bizonyította, volt itt minden, mint a vurstliban. Ígéretes kiugratás, ziccer és lesgól. Óriási nyomás nehezedett már az első pillanattól a görög védelemre. Löw változtatása nagyon ült az ultra passzív görög falon. Főleg Reus ficánkolt, aki a 22. és 25. perc között akár két-három gólt is lőhetett volna, de kiszolgálásban is jeleskedett. A görögökben egyértelműen Szifakisz kapus tartotta a lelket.

Az igazi kérdés az volt, mikor talál be a német válogatott? De nagy túlzással, egy kontrából szerzett görög gól is lógott a levegőben..
Ahogy várni lehetett, előbbi következett be a 39. percben. Lahm szerezte meg egy szép átlövésből a németek számára megnyugtató találatot, Szifakisz csak beleérni tudott az életerős lövésbe (1-0).

Az első félidőről egyértelműen kijelenthető: macska-egér játék a javából. Kisebb (görög)csoda kellett volna ahhoz, hogy a mérkőzés összképe a második negyvenöt percre megváltozzon.
Változtatni kellett Fernando Santosnak és meg is tette, a minimális esélyt megadva csapatának kettőt cserélt a szünetben. Nem is kellett sokat várni, ami csak lógott az első félidőben az a másodikban le is pottyant. Szalpingidisz és Szamarasz kontrája végén utóbbi gyömöszölte be a Neuer kapujába az egyenlítő találatot.

A válaszra azonban csak hat percet kellett várni, Khedira szerzett 10 méterről kapásgólt, a beadást Boateng szállította (2-1).
A mérkőzés azonban sokkal kiegyenlítettebb lett, mint az volt az első félidőben. Igaz a német ráadás hamar véget vetett a görög feltámadásnak. Az egy gólos előnyt előbb Klose (120. válogatottsága alkalmával 64. gólja), majd Reus növelte háromszorosára. Minden eldőlt. Tizenöt percig reménykedhettek a görögök, hogy maguk alá gyűrik Öziléket.
Kacuraniszék feladták az utolsó tíz percet – igaz egy kegyelem tizenegyest még kaptak a szlovén bírótól - a németek pedig négy gólt rámolva be könnyedén masíroztak be a legjobb négy közé.

Nyilatkozatok:
Joachim Löw német szövetségi kapitány:
- Klasszisteljesítmény a német válogatottól, hogy sorozatban negyedszer bejutott az Eb, illetve a vb elüdöntőjébe 2006, 2008 és 2010 után. Ráadásul úgy, hogy tizenötödik tétmeccsünket nyertük meg megszakítás nélkül. Azt hiszem, valamennyien büszkék lehetünk erre a csapatra - mondta Löw a ZDF televíziónak. - Görögországnak egyetlen helyzete volt, abból rúgott két gólt. Mi viszont rengeteg helyzetet elpuskáztunk, főleg az elején. De csak mentünk és mentünk, és újabb gólokat rúgtunk. Fontos volt gyorsan visszaszerezni a vezetést. Ma sokat változtattam, három helyen módosítottam az előző meccsen szereplő csapatomat. Három győzelem után úgy éreztem, friss levegőre van szükség a csapatban. Bejött az elképzelésem.
Fernando Santos görög szövetségi kapitány:
- Az volt a baj, hogy miután kiegyenlítettünk, a németek pillanatok alatt visszavették a vezetést. Ha akkor stabilizálni tudjuk magunkat, akkor más lehetett volna a végeredmény. De így is kitettünk magunkért, két gólt rúgtunk ennek a nagyszerű német válogatottnak.

Eredmény:
Németország – Görögország 4-2 (1-0),Gdansk, Gdansk Arena, 40 000 néző v.: Damir Skomina (svéd)
Németország: Neuer – Lahm, Badstuber, Hummels, Boateng – Khedira, Schweinsteiger – Schürrle (Müller 66.), Özil, Reus (Götze 79.) – Klose (Gomez 79.)
Görögország: Szifakisz – Toroszidisz, Papasztathopulosz, K. Papadopulosz, Cavelasz (Fotakisz 46.) – Ninisz (Gekasz 46.), Maniatisz, Makosz (Liberopulosz 70.), Kacuranisz, Szamarasz - Szalpingidisz
Gólszerzők: Lahm (39.) Szamarasz (55.) Khedira (61.) Klose (68.) Reus (74.) Szalpingidisz (89.)