A németeket is legyőzte a pólóválogatott

2014. 07. 06.

A Montenegró csapata felett aratott pénteki 9-8-as győzelem után a folytatásban is nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott a Németország Kupáért kiírt düsseldorfi tornán: Benedek Tibor szövetségi kapitány csapata a vendéglátók nemzeti együttesét verte két góllal.

A július 14-én kezdődő margitszigeti Európa-bajnokság főpróbájának tekinthető eseményen a világbajnoki címvédő magyar együttes 4-4-ig csak futott az eredmény után, addig rendre a németek vezettek. Az egyenlítést követően aztán a világbajnoki címvédő Benedek-csapat megrázta magát, s főleg a triplázó Madaras Norbert eredményességének köszönhetően 9-6-ra elhúzott a harmadik negyedben. Német szépítést követően még Erdélyi Balázs talált be, s 10-7 után már csak egyetlen gólra futotta a házigazdák erejéből.

"Maximálisan meg vagyok elégedve! Ahogy játszunk, az elzárásaink, a mozgásaink, mindez teljesen rendben van már. Bízom abban, hogy a hibák terén a jövő hétig még sokat javulunk, de maga a rendszer felállt..." - nyilatkozta Benedek Tibor a lefújás után a honlapnak.

A négycsapatos tornát az Egyesült Államok válogatottja elleni, vasárnap délelőtti összecsapással fejezi be a magyar csapat.

Eredmények:
Felkészülési torna, Düsseldorf, 2. nap
Németország–Magyarország 8-10 (1-1, 3-3, 2-5, 2-1)
Gólszerzők: Madaras 3, Varga Dénes 2, Varga Dániel, Hosnyánszky, Tóth M., Vámos, Erdélyi, illetve Nossek 2, Real 2, Eidner, Stamm, Schüler, Oeler
Montenegró–Egyesült Államok 9-9
Az állás: 1. Magyarország 6, Egyesült Államok 4, Montenegró 1, Németország 0

(Forrás: MTI, fotó: vlv.hu)