A Szeged négy góllal nyert Budapesten

2012. 10. 04.
Megosztás

Szerdán az FTC-PLER csapatához utazott bajnoki mérkőzésre a Bajnokok Ligája első fordulójában a CO Zagrebtől háromgólos vereséget szenvedő Pick-Szeged, amely, ha nem is könnyen, de Mikler és Balogh Zsolt jó játékával begyűjtötte a két pontot.

A szombaton a BL-ben a Schaffhausent fogadó szegediek győzelme annak ellenére magabiztos volt, hogy a hazaiak többször is fel tudtak zárkózni.

Az első negyedórában fej fej mellett haladtak a csapatok, mindkét oldalon akadt bőven technikai hiba, ami meglátszott a gólok számán (10. perc: 3–3). A Szeged először a 15. percben vezetett egynél több góllal, egyre inkább játékba lendült, és ezt a ritmusváltást nehezen követte a hazai csapat.

A 20. percben mégis Skaliczki Lászlónak kellett időt kérnie, mert megtorpant a Pick, lehetőséget adva a Fradinak a felzárkózásra, amivel éltek is a zöldek (20. perc: 6–7). Az edzői tanácsok jól jött szegedieknek, és a félidő végére az összeállt védekezéssel és a pontos befejezésekkel öt gólra növelték előnyüket (30. perc: 7–12).

A térfélcsere után másfél perc alatt három elrontott vendégtámadást és egy emberelőnyt kihasználva, három hazai góllal ismét szoros lett a meccs. Nem adta könnyen magát a fővárosi csapat, szívósan és szigorúan védekeztek, a Pick pedig kereste a ritmust (38. perc: 12–14). Aki keres, az pedig talál.

Akárcsak a hazaiak, a Szeged is kihasználta az ellenfél megingását, pillanatok alatt dobott négy gólt, amire nem jött válasz a túloldalról. A vendégeknél az átlövő Balogh Zsolt elkapta a fonalat, a második félidő felénél már a hatodik gólját dobta, a hazaiaknál viszont nem volt olyan játékos, aki biztos kézzel, sorozatban dobálta volna a gólokat (50. perc: 16–21).

A hajrára biztos szegedi vezetéssel fordultak a csapatok, hogy aztán pillanatok alatt izgalmassá váljon a meccs. Ismét hiba csúszott a Pick támadásaiba, és ezt megint kihasználták a hazaiak, ezzel 3 perc alatt két gólra felzárkóztak. Erejükből azonban csak ennyire futotta, Alen Blazevic góljával és Mikler Roland három bravúros védésével az utolsó percekre már nem maradt izgalom.

Mikler Roland:
– Úgy gondolom, hogy a kapott gólok számával elégedettek lehetünk, a támadás azonban nem ment, sok ziccert hibáztunk, sok technikai hibát vétettünk. Egy jó Fradi ellen nyertünk. Nem fér bele egy pici lazítás sem, így megyünk tovább, készülünk a szombati, Schaffhausen elleni meccsre.
Skaliczki László:
– Kemény sorozatban vagyunk, nagy taktikai csata volt, komolyan felkészült a hazai csapat. Nehéz dolgunk volt, nem voltunk olyan állapotban, mint amilyenben lennünk kell. Két remek teljesítmény volt, Mikler Rolié és Balogh Zsoltié. A védekezésre nem lehetett panasz, a lerohanásaink nem működtek. Hamarabb el lehetett volna dönteni a meccset.

Férfi kézilabda NB I, 6. forduló,
FTC-PLER-Pick Szeged 21-25 (7-12), Budapest, 600 néző. Vezeti: Andorka, Hucker.
FTC-PLER: Székely - Bak 2/1, Pavlovics 2, Mazák 3, Szűcs 1, Marczinkó 3, Rév 1. Csere: Auth 1, Lendvay 4, Kocsi 3, Bakos, Pálos 1
Pick Szeged: Mikler - Prodanovics 3, Ancsin 1, Sulc 1, Pribanic 2, Blazevic 3, Vadkerti 1. Csere: Czina, Larholm 2, Balogh 8, Zubai 2, Kekezovics, Buday 2
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresből: 1/1, ill. -

A bajnokság állása:
1.MKB Veszprém 12/6 mérkőzés, 2.Pick-Szeged 12/6, 3.Grundfos-Tatabánya 9/5, 4.Csurgó 8/6, 5.Balatonfüred 7/5, 6.B.Braun-Gyöngyös 6/5, 7.FTC-PLER Budapest 5/6,
8.Orosháza Linamar 3/5, 9.Vác 2/5, 10. Kecskemét 0/5, 11.Pécs 0/5, 12.Cegléd 0/5

(Forrás: delmagyar.hu, NSO)