A Szolnok továbbjutott, a Körmend nem az Eurochallenge Kupában

2012. 12. 12.

Hazai sikerével a Szolnok bejutott a legjobb 16 közé, a saját pályáján alulmaradt Körmend viszont kiesett a férfi Eurochallenge Kupa csoportkörének hatodik, utolsó fordulója után.

A legutóbb az EK négyes döntőjébe került Tisza-partiak nagy csatában 77-71-re verték a Temesvárt, míg a vasi gárda sima vereséget szenvedett (67-90) a százszázalékos mérleggel az első helyen végzett német Oldenburgtól.

Szoros meccsen nyert a Szolnok

Az F csoportban két győzelemmel és három vereséggel álló szolnokiaknak - akik áprilisban a debreceni Eurochallenge-négyes döntő utolsó helyén végeztek - mindenképp meg kellett nyerniük utolsó csoportmeccsüket, emellett a továbbjutáshoz arra is szükségük volt, hogy a másik találkozón a Körmend kikapjon odahaza a százszázalékos német Oldenburgtól.

A Tisza-parti gárda remekül kezdett, és a nyáron érkezett lett Ernests Kalve, illetve a csapatkapitány Báder Márton révén 25-8-ra hozta a nyitónegyedet, csakhogy a folytatásban "visszavágott" a Temesvár, így a félidőben 40-37 volt az állás.

Az idén az NB I helyett az Adria Ligában szereplő magyar bajnok és kupagyőztes a térfélcsere után meglépett ugyan 6 pontra, de nem sikerült megnyugtató előnyt szereznie. Az 58-54-ről induló zárószakaszban aztán tíz ponttal elhúzott a kispadra nemrég érkezett osztrák Nenad Asceric együttese, a mezőny legjobbjává előlépő Kalve elérte a 30 pontot, Báder pedig fontos lepattanókat szerzett. A hajrában a szolnokiak remekül tartották a különbséget, és megszerezték harmadik sikerüket, ezzel a második helyen léptek tovább a 16 közé.

Nem volt esélye a Körmendnek

A vasiak nyolcaddöntős szereplése voltaképpen már a nyitónegyedben elúszott, az első 10 percet ugyanis 27-9-re nyerték az ellenállhatatlanul rohamozó németek. Mivel a második felvonás sem hozott fordulatot, a félidőben már 21-46-ot mutatott az eredményjelző.

Hencsey Tamás együttesében a térfélcsere után az amerikai Matthew Shaw és a horvát Zvonko Buljan is feljavult, de jó dobóformájuk is csak ahhoz volt elegendő, hogy a házigazdák szorosabbá tegyék a harmadik játékrészt. A hajrának már nem maradt tétje, a körmendi alakulat végül két sikerrel és négy vereséggel a harmadik helyen zárt csoportjában, így nem jutott a 16 közé.

Eredmény, F csoport, 6. forduló:
Szolnoki Olaj-Temesvár (román) 77-71 (25-8, 15-29, 18-17, 19-17)
a magyar csapat legjobb dobói: Kalve 32, Báder 14
Körmend-Oldenburg (német) 67-90 (9-27, 12-19, 20-24, 26-20)
a magyar csapat legjobb dobói: Buljan 25, Shaw 18, Ferencz 10
A csoport végeredménye: 1. Oldenburg 12 pont, 2. Szolnok 9, 3. Körmend 8, 4. Temesvár 7

A legjobb 16 között négy kvartettbe sorsolták a résztvevő együtteseket.

Az F-csoport másodikjaként az E és G jelű négyes elsőjét, illetve a H jelű kvartett második helyezettjét kapta az Olaj.