A világbajnok Liu Shaolin Sándor harmadik összetettben - 4 érem és 21 olimpiai pont a vb termése

2016. 03. 13.

A szöuli rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokságon szombati sporttörténeti sikere után, vasárnap Liu Shaolin Sándor az összetettben a harmadik helyet szerezte meg, öccse, a 18. születésnapját ünneplő ifjúsági olimpiai bronzérmes Shaoang az ötödik helyen végzett. A férfi 5000 méteres váltó a negyedik helyen ért a célba. Magyar versenyző összetettben még soha nem szerzett érmet a világbajnokságok történetében, így ez is sporttörténelminek számít. A vb-n az olimpiai pontszámításban 21 pontot gyűjtöttek versenyzőink.

A világbajnokság zárónapján először az 1000 méteres táv versenyeit rendezték. A három magyar férfiversenyzőnk közül Liu Shaolin Sándor és testvére, Liu Shaoang a negyeddöntő futamának harmadik helyén célba érkezve nem jutott be az elődöntőbe. Knoch Viktor elesett, és nem ért célba. Shaoang a 9., Shaolin Sándor a 10., Knoch Viktor a 15. helyet könyvelhette el ezen a távon.

A három táv alapján a 3000 méteres szuper fináléba a Liu-testvérek jutottak be, ahol Liu Shaoang az 5., Liu Shaolin Sándor a 7. helyen végzett. Az összetett pontversenyben Liu Shaolin Sándor a dobogó harmadik fokára állhatott fel, öccse, aki vasárnap ünnepli 18. születésnapját, ötödik lett. Knoch Viktor összetett eredménye a 27. helyre volt elegendő. Magyarország összetettben még soha nem szerzett érmet a rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokságok történetében.

Az utolsó fináléban a férfiak 5000 méteres váltóversenyében Kanada, Kína és Korea ellenfele a Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor összeállítású magyar váltó volt. A négy fiú derekasan küzdött, végig versenyben volt a dobogóért. Egy ideig Knoch Viktor jóvoltából még bronzérmes pozícióban is haladtak, végül meg kellett, hogy elégedjenek a negyedik helyezéssel.

"Reggel az öcsém ébresztett. Úgy éreztem 1000 méteren is jó lehetek, de nem jött össze a jó eredmény. A 3000 méter nem az én távom, de az összetett bronzéremnek örülök. A váltó az elmúlt évhez hasonlóan ismét döntős volt. Most elmaradt az éremszerzés, de nem vagyok elégedetlen" - nyílatkozta az M4 adásában Liu Shaolin Sándor.

A nők 1000 méteres távján a ranglistafutamban Bácskai Sára Luca és a kétszeres ifjúsági olimpiai ezüstérmes Jászapáti Petra a második és harmadik helyet megszerezve a 18. illetve 19. pozícióban fejezték be a versenyt. Összetettben Bácskai 18., Jászapáti 23. lett.

A magyar válogatott ezzel 4 éremmel, köztük 1 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzéremmel, két évvel a pjongcsangi téli olimpia előtt eddigi legjobb világbajnoki szereplését zárta. Az olimpiai pontszámításban 21 pontot gyűjtöttek versenyzőink.

(MOB, fotó: MTVA/M4 és Facebook)