Asztalitenisz csapat-vb: a nők második sikere, a férfiak két veresége

2014. 05. 01.
Megosztás

A magyar női asztalitenisz-válogatott Póta Georgina (a képen) vezérletével 3–1-re nyert az ausztrálok ellen a tokiói csapat-világbajnokság szerdai versenynapján, így négy forduló után két-két győzelemmel és vereséggel áll.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint Póta mindkét meccsét szettveszteség nélkül hozta, rajta kívül pedig Pergel Szandra nyert még mérkőzést. Madarász Dóra kikapott.
A magyar együttes a csütörtöki zárókörben a fehéroroszokkal játszik.

A férfiak szerdán két európai csapat ellen álltak asztalhoz.
A Pázsy Ferenc szövetségi kapitány együttese két vereséggel kezdett, Pattantyús Ádám és Jakab János is kikapott, csak utóbbi tudott egy szettet nyerni. Ezt követően Kosiba Dániel magabiztos győzelemmel szépített, de Pattantyús a második találkozóján is alulmaradt.

A folytatásban a negyedik mérkőzésén harmadik vereségét szenvedte el a válogatott. 3-1-re maradt alul a franciákkal szemben. A magyar gárda egyetlen győzelmét Kosiba Dániel aratta.

Eredmények:

nők, B csoport, 4. forduló:
Magyarország-Ausztrália 3-1
Póta Georgina-Melissa Tapper 3-0 (7, 6, 8)
Madarász Dóra-Zhenhua Dederko 0-3 (-1, -9, -8)
Pergel Szandra-Michelle Beaumont 3-0 (6, 3, 3)
Póta-Dederko 3-0 (7, 6, 7)

Japán-Tajvan 3-0
Fehéroroszország-Egyesült Államok 3-2

Az állás: 1. Japán 8 pont, 2. Tajvan 7, 3. Magyarország 6 (8-9), 4. Fehéroroszország 6 (8-9), 5. Egyesült Államok 5, 6. Ausztrália 4