Atlétapalánták a Puskás Ferenc Stadionban, Németh Imrére emlékezve

2015. 04. 22.
Megosztás

A Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) 1996 óta évente megrendezi az olimpiai iskolák atlétikai csapatversenyét, amelyet 2010-től Németh Imre neve fémjelez. Az olimpiai bajnok atléta sportvezetőként a Népstadion első igazgatója is volt, amellett, hogy a Magyar Atlétikai Szövetség első embereként is dolgozott a sportágért.

Németh Imre a '48-as londoni olimpián arany-, négy évvel később Helsinkiben bronzérmet nyert kalapácsvetésben. A többszörös világcsúcstartó mindkét ötkarikás játékokon a magyar csapat zászlóvivője volt a megnyitó alkalmával. Fia, Németh Miklós gerelyhajításban nyert olimpiai bajnokságot.

A MOA versenyén a csapatok összetétele és a versenyszámok rendhagyóak. Minden iskola 1-8. osztályig egy-egy leány- és fiúcsapattal versenyez 60 méteres síkfutásban, távolugrásban, kislabdahajításban és 8x50 méteres váltófutásban.

A programot dr. Jakabházyné Mező Mária, a MOA főtitkára ismertette, aki az eseményről rövid tájékoztatást adott a mob.hu-nak.

"A verseny a névadó bronzból készült mellszobra előtti tiszteletadással kezdődött, ahol Németh Ferenc, a Budapesti Olimpiai Központ létesítményvezetője emlékezett a kalapácsvető olimpiai bajnokra és a stadion első igazgatójára, majd az iskolák igazgatói, tanulói elhelyezték a megemlékezés virágait, koszorúit. A verseny a 60 méteres síkfutással indult és forgószínpadszerűen folytatódott, végül a fiúk 8x50 méteres váltójával zárult. A 46 fős versenybíróság és versenyiroda heroikus munkával tudta mederbe terelni a 288 versenyzőt. Leginkább az első osztályosok szeppentek meg: "Ez tényleg igazi stadion? Én is igazi versenyző vagyok?” Szülők hada szurkolt, ki-ki az érdekelt nebulónak. "Hajrá Julcsi, Andi, Réka, Balázs, Erik!”- visszhangzották a neveket a lelátók. A váltófutás volt a legizgalmasabb, az első osztályos lányok rajtoltak, majd átadták a botot a másodikosoknak és így tovább... A három futamban hat-hat-hat csapat indult. Senki nem tévesztette el a pályát, nem ejtette el a botot. Örömtől sugárzó arcok, boldog testnevelők jellemezték a verseny hangulatát."

Az érmeket és a győztesnek járó kupát a MOA főtitkára és Szijj Lilla a MOA tanácsának tagja adta át. A versenyirodát Szlatényi György MOA-tanácstag vezényelte. A négyórás verseny a himnusszal zárult.