AYOF 2013: Négy bronzérem a megnyitó ünnepség előtt

2013. 01. 16.

Az 1000 és az 500 méteres kajak-kenu versenyekkel elkezdődött a 6. Ausztrál Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, Penrith-ben, a Sydney-béli nemzetközi regatta központban.

Az első versenynapon négy magyar bronzérem is született Hüttner Csaba kajak-kenu kapitány csapatából. Jól rajtolt az AYOF a Magyar Csapat számára, Ausztráliában. Az előfutamok és a középdöntők után a fiúknál kenu 1000 méteren a Graboplast Győri Vízisport Egyesület sportolója, Bodonyi András (a képen) 4:22.02-es időeredménnyel bronzérmes lett. Ebben a számban a brazil Dos Santos diadalmaskodott (4:08.91). Szintén ezen a távon Janza Richárd (3:46.17) a negyedik, Tótka Sándor a 9. helyen végzett, de Szingapúr ifjúsági olimpiai bajnokának nem az 1000m a legerősebb száma. Fiú 1000 méteren a házigazdák egyik versenyzője Bill Bain nyerte az aranyérmet (3:39.45). Férfi kajak párosban a Noé Zsombor (Váci Hajó)-Vass Péter (Dunafüredi Vízisport Klub) duó szintén a harmadik helyen végzett (3:29.50). A magyar páros előtt Ausztrália és Új-Zéland ért célba.

A lányoknál 500 méteren Lucz Dóra (felső kép) bronzérmes lett. Ideje: 1:59.72. Takács Tamara (2:03.16) az ötödik lett. K-2-ben mindkét magyar női páros előkelő helyen végzett. A győri egység, név szerint Bordács Blanka és Czéllai-Vörös Zsófia (1:50.68) bronzérmet nyert, míg Somogyi Szilvia-Szilágyi Anett duó (1:53.11)(a képen) a negyedik lett. K-2-ben a kínaiak nyertek 1:49.85-el.

Holnap, 17-én – magyar szempontból – kajak-kenuval és úszással folytatódik az AYOF.

Az első nap kajak-kenu versenyéről készült fényképalbum itt megtekinthető.

A magyar vonatkozású részletes eredmények itt megtalálhatók.

(Fotók: dr. Nagy Zsigmond, csapatvezető)