Az amerikaiak szűkösen győzték le az argentinokat

2012. 07. 23.

Az Egyesült Államok férfi kosárlabda-válogatottja felkészülési mérkőzésen 86–80-ra legyőzte Argentínát Barcelonában.

A Kevin Durant vezette Team USA mindkét félidőben jól kezdett, a mérkőzés egyes részeiben azonban olykor könnyelműnek tűnt, így az argentinok a hajrában szorossá tudták tenni az eredményt.

Negyedik felkészülési mérkőzését vívta az Egyesült Államok az olimpia előtt: az eddigi három fellépésen – a Dominikai Köztársaság, Brazília, majd Nagy-Britannia ellen – egyaránt legalább 20 ponttal nyertek az amerikaiak, és a barcelonai, argentinok elleni összecsapás sem jelentett óriási nehézséget Mike Krzyzewski együttese számára még ha a dél-amerikaiak a hajrában tíz ponton belülre is szorították a különbséget.

Lehet, hogy az argentinokban nagyon megmaradt a spanyolok elleni, La Coruna-i vereség, mert a Team USA nagyon bekezdett a mérkőzésen, és pillanatok alatt 14–1-es előnyre tett szert – persze a Krzyzewski által pályára küldött Chris Paul, Kobe Bryant, LeBron James, Kevin Durant, Tyson Chandler kezdőötöstől mi mást is várhatna az ember…

Krzyzewski gyorsan el is kezdett cserélgetni, jött Russell Westbrook, Deron Williams, Andre Iguodala és Carmelo Anthony is, a különbség ugyanakkor állandósult. Az amerikaiak a hármasvonalon kívülről 13/7-tel zárták az első negyedet, miközben ez a mutató a túloldalon 5/0 volt – érthető is a 31–16-os különbség.

Huszonhárom perc után már húsz volt közte (39–19), ezt követően azonban tízpontos sorozatot produkáltak az argentinok, és Pablo Prigioni vezetésével feljebb zárkóztak, nagyszünetre tízen belülre is kerültek (47–40).

A második játékrészt ismét Duranték indították jobban, ám néhány játékos gyengébb teljesítménye következtében a második játékrészre beinduló Manu Ginóbili játékának köszönhetően az ellenfél „lőtávolon” belül maradt. Az argentinok altatós taktikája be is jött, hiszen a mérkőzés utolsó perceiben négy pontra is felzárkóztak (78–74), ám Durant a fontos pillanatban extrát tudott húzni egy triplával, majd Chris Paul is elsüllyesztett egy hármast, ezzel pedig eldőlt az összecsapás.

Az Egyesült Államok hétfőn a Palau Sant Jordiban edz, majd kedden újabb felkészülési mérkőzést vív a csarnokban, akkor már a házigazda spanyolok ellen.
Július 27-én már az olimpia helyszínén tart sajtótájékoztatót a Krzyzewski-csapat.