Az Egészség Hídja – séta a mellrák ellen

Az Egészség Hídja – séta a mellrák ellen

2012. 10. 26.
Megosztás

Idén lesz a 11. séta a rózsaszínre festett Lánchídon, amelyen részt vesz Kovács Katalin olimpiai bajnok kajakozó és Csernovoczki Éva olimpiai bronzérmes judós. Az esemény egyik fővédnőke Detre Diána szörfös olimpikon. A mellrák elleni küzdelemre hívják fel a figyelmet a résztvevők.

Ezúttal azonban bárki – akár ti is – rögzíthetitek rózsaszín szalagokra írva a betegség elleni küzdelemmel kapcsolatos gondolataikat, vagy épp üzenhetnek szeretteiknek a szűrés és az önvizsgálat fontosságáról.

"Kampányaink évről évre változnak, de a cél a régi! Törődjünk magunkkal, az idejében felismert mellrák gyógyítható!

Üzeneteitekkel toldjátok meg a rózsaszín szalagot, és gyertek el október 28-án a Lánchíd pesti hídfőjéhez, hogy létrehozzuk az ország leghosszabb összefogás jelképét! - írja Detre Diána, olimpikon szörfös Facebook oldalán.

Rendhagyó kampányba kezdett az Egészség Hídja Összefogás Egyesület, a hagyományos rózsaszín lánchídi sétát 11. alkalommal megszervező, legnagyobb mellrák ellenes hazai civil egyesület.

Az összefogás fokozottabb kiterjesztésére született a „Szalagcímem a mellrák ellen” kampány, melynek célja a mozgalomban résztvevők számának növelése úgy, hogy a csatlakozók a mozgalom szimbólumát a mellrák elleni küzdelemmel kapcsolatos személyes üzeneteik rögzítésére használják. A kampány üzenete, hogy a mellrák elleni küzdelem minden időben fontos társadalmi ügy, amiért ezúttal az egész ország egy emberként fog össze.

Éttermek, szállodák, szórakozóhelyek helyezik ki októberben a rózsaszín szalagokat, az ország több városában pedig szervezett figyelemfelhívó sétákon gyűjtik az aláírt darabkákat, melyekből – az egyesületnek visszajuttatva – az október 28-án délután 3 órakor végül összeáll az ország leghosszabb és egyben legszemélyesebb rózsaszín összefogás szalagja a résztvevőkkel szervezett flash mob formájában, a rendezvénynek helyet biztosító Hotel Sofitel előtt, a Lánchíd pesti oldalán.

Akihez nem jut el a valóságos szalag, az egyesület Facebook oldalán írhatja fel üzenetét egy virtuális szalagra, amely a bekapcsolódók számának növekedésével az egész országot behálózza.