Az Egyesült Államok legyőzte Kanadát, a svédek három góllal verték Csehországot

2012. 05. 06.

A finn-svéd közös rendezésű jégkorong-világbajnokságon a B-csoport Stockholmban zajló küzdelmeiben a társrendező svéd együttes háromgólos győzelmet aratott Csehország ellen.

Az első és a második játékrész elején gyors góllal adtak maguknak kellő önbizalmat és kedvet a folytatáshoz a svédek, akik mezőnyfölényük ellenére sem tudták tovább növelni az előnyüket. A harmadik játékrész elején is esett gól, de akkor a csehek szépítettek – a svéd kapus, Viktor Fasth kapus akart passzal játékba avatkozni, de a felé korizó Jakub Petruzaleket találta el, aki köszönte az „asszisztot” –, ettől megjött az önbizalmuk és kiegyenlítetté vált a játék, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. Egészen az 51. percig. Akkor Niklas Persson harmadvonalról leadott lövésébe a kapu előtt Joel Lundqvist szúrt bele, némi videózás után a játékvezető érvényesítette a találatot. A hajrában Persson gólja zárta le a találkozót.
A másik csoport rangadóján az Egyesült Államok válogatottja hosszabbításban legyőzte Kanadát.

Eredmények, 2. játéknap:
A csoport, Helsinki:
Egyesült Államok-Kanada 5-4 (1-1, 1-1, 2-2, 1-0)
Svájc-Kazahsztán 5-1 (2-0, 3-1, 0-0)
Az állás: 1. Egyesült Államok 5 pont/2 mérkőzés, 2. Kanada 4/2, 3. Svájc 3/1 (5-1), 4. Finnország 3/1 (1-0), 5. Szlovákia 0/1 (2-3), 6. Fehéroroszország 0/1 (0-1), 7. Kazahsztán 0/1 (1-5), 8. Franciaország 0/1 (2-7)