Az Érd és a Békéscsaba is kiesett

2012. 11. 19.

Női EHF-kupa: idegenbeli gólok okozták az Érd vesztét

Idegenben lőtt gólokon múlt az ÉTV-Érd sorsa a női kézilabda EHF-kupában. Az együttes azért nem jutott be a legjobb tizenhat közé, mert idegenben hat góllal kapott ugyan ki a francia Metztől a visszavágón, ám kevesebb gólt szerzett, mint riválisa egy héttel ezelőtt az első mérkőzésen (37–31).
Pedig biztatóan indult a mérkőzés, amelyen a szünetben még döntetlen volt az állás. Az érdiekhez hasonlóan a Siófok is kiesett a kupából.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
Metz Handball–ÉTV-ÉRDI VSE 32–26 (13–13), Metz, 3500 néző. V: Jure Cvetko, Brstin Kavalar (szlovénok)
METZ: GLAUSER – PIEJOS 3, Prudhomme 1, Andryshina 2, Kamto 1, Ognjenovic 3, Liscevic 2. Cs: Pierson (kapus) – Zaadi Deuna 3, BAUDOUIN 9 (4), Broch 2, GONZALES ORTEGA 5, Luciano 1, Ngo Leyi
ÉRD: JANURIK – Koren 2, Kovács Anna 5, Bognár 1, KISFALUDY 7, Elez 1, Vincze 3. Cs: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), Szekeres 1, Vukcevics, BALOG 3, Wolf 3 (2), Kovács G., Tóth T.
Kiállítások: 0, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Továbbjutott: a Metz Handball, 63–63-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal

MESTERMÉRLEG
Rác Sándor:
– Előre hangsúlyoztam, hogy a hat gól nem sok. A 4:2-es nyitott védekezésünk nagyon bejött, megbénította az Érdet, Ortega pedig a legjobbkor találta meg igazi önmagát.
Szabó Edina:
– A csalódottság ellenére azt gondolom, rengeteget tanultunk az EHF-kupa-szereplésből. Nagyon kicsi hiányzott a továbbjutáshoz, ami inkább erőt kell, hogy adjon a csapatnak.

Női KEK: közel volt a bravúrhoz a Békéscsaba

Múlt heti ötgólos hazai veresége után a Békéscsaba vasárnap a norvégiai visszavágón négy góllal legyőzte a Stabaek együttesét, így összesítésben egy góllal alulmaradt, és kiesett a női kézilabda KEK-ből.

Szombaton délben érkezett meg Oslóba a békéscsabai küldöttség, amelyet kilenc szurkoló is elkísért az északi országba, akikhez csatlakoztak Norvégiában élő és Angliában dolgozó békéscsabai drukkerek is. A KEK-ben a legjobb tizenhat közé jutásért vívott összecsapás első találkozóján, egy héttel korábban Békéscsabán a Stabaek 27–22-re legyőzte a lila-fehéreket.

A vasárnap esti mérkőzésen bátran kezdtek a békéscsabai lányok, és az első tíz percben tartották a lépést a házigazdákkal. A 12. percben a játékvezetők Szögi Tímeát piros lappal kizárták. A félidő közepétől átvette az irányítást a lila-fehér együttes, és a 20. percben már háromgólos előnyre tett szert. A játékrész hajrájában is taktikusan játszottak a vendégek, támadásban rendre góllal fejezték be akcióikat, így az első harminc perc után négy gólt ledolgoztak az első mérkőzésen összeszedett ötgólos hátrányukból.

Fordulás után tovább tartott a lila-fehérek lendülete az első tíz percben, s hamarosan már kilenc góllal vezettek a viharsarkiak, amivel már ők voltak továbbjutó helyen. A hazaiak edzője, Harvard Mamelund időt kért, ezt követően a norvég együttes keményebben védekezett, ami viszont nem ízlett a magyar csapatnak. A Stabaek fokozatosan jött fel, és az 51. percben már csak hatgólos békéscsabai előnyt mutatott az eredményjelző tábla. Rendkívül izgalmasan alakult a végjáték, a hazaiak a válogatott irányító, Stine Oftedal vezetésével egyre jobban megközelítették a lilákat. Az utolsó húsz másodpercben támadhatott a Békéscsaba a huszonkilencedik gólért, a játékvezetők emelték a kezüket, így Glusica lőtt, és a kapus hárított. A hajrában kicsit lejtett a hazai pálya.
A békéscsabaiak végig jól küzdöttek, és teljesen megérdemelten nyertek idegenben, és most bánhatják csak igazán, hogy az első találkozón itthon öt góllal kikaptak, illetve, hogy Norvégiában az utolsó húsz percben csak négy gólt lőttek.

A KEK-ben szereplő másik magyar csapat, a Vác szombaton bejutott a nyolcaddöntőbe, miután hazai pályán kilenc góllal legyőzte a horvát Lokomotiva Zagrebet.
A következő kör sorsolására kedden kerül sor Bécsben.

NŐI KÉZILABDA KEK A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
STABAEK HANDBALL (norvég)–BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 24–28 (14–18), Oslo, 300 néző. Vezette: Martin Lillepea, Marion Kull (észtek)
STABAEK: Solberg M. – Bjoernsen 1, Noersteboe 2, Forsberg 2, Naess 3 (2), S. BREDAL O. 4, Handal 1. Cs.: Pedersen (kapus), SOLBERG C. 4, Lunder 4, Pettersen, Oftedal H., H. Bredal O. 1, Karlshaugen 2
BÉKÉSCSABA: VERESS – Csáki 1, NYIKOLAJENKO 11 (5), Szögi, Tóth K. 2, GLUSICA 10, Kelemen 3. Cs.: Sipeki (kapus), Hanczvikkel, Hajduch, Gávai 1, Tóth S., Dombi, Kovács A
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5.
Piros lap: Szögi a 12. percben.
Továbbjutott: a Stabaek 51–50-nel.
Ökrös Csaba:
– Drámai csatában estünk ki. A lányok mindent megtettek a továbbjutásért, idegenben nyertek, így emelt fővel jöhetnek le a pályáról.