Az Eurochallenge Kupában már nem veretlen a Szolnok

2013. 01. 30.

A szolnoki férfi kosárlabdacsapat kikapott az Eurochallenge Kupa nyolcaddöntős szakaszának harmadik fordulójában.

Bár a félidőben még tíz ponttal vezetett a Szolnok, végül sima vereséget szenvedett a francia Levallois vendégeként kedden a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa nyolcaddöntős szakaszának harmadik fordulójában.
A csoportkörből az F jelű négyes második helyezettjeként továbbjutott szolnokiak - akik tavaly bejutottak a négyes döntőbe - két győzelemmel a tarsolyukban érkeztek meg a Párizs melletti Levallois-ba, amely 1/1-es mérlegnél tartott.

A harmadik mérkőzés is jól kezdődött a Tisza-partiak számára, remekül tartották a lépést a házigazdákkal. Az ellenfél a második negyed elején öt ponttal elhúzott, ám ezután a nemrég érkezett amerikai James Brian Florence és Rashad Bell révén óriási vendégroham következett, így a félidőben 35-45 volt az állás.

Az idén az NB I helyett az Adria Ligában szereplő magyar bajnok és kupagyőztes nagyszünet után megtorpant, a remekül lepattanózó franciák 29-14-re hozták a harmadik szakaszt, így ismét nyílt lett a meccs. Nenad Asceric vezetőedző tanítványai az utolsó játékrészben sem találták a ritmust, a Levallois csakhamar tíz pontra meglépett, és végül simán nyert. Az Olaj a második félidőben mindössze 26 pontot szerzett - 58 ellenében.

A szolnokiakra a folytatásban még egy idegenbeli mérkőzés vár az Eurochallenge-ben, két hét múlva a szintén francia Gravelines-hoz látogatnak.

Eredmény (az európai szövetség honlapja alapján):
nyolcaddöntős szakasz, 3. forduló, J csoport:
Paris Levallois - Szolnoki Olaj KK 93-71 (19-17, 16-28, 29-14, 29-12), Levallois, 800 néző. Vezette: Srdan Dozai (CRO), Ioannis Foufis (GRE), Benjamin Jimenez Trujillo (ESP)
PARIS: Albicy 13/6, DIOT 15/6, Onaingue 4, WILLIAMS 23/6, May 11.
Csere: COX 15/6, Ndoye 9/3, Aka 3, Labeyrie. Vezetőedző: Christophe Denis
SZOLNOK: Florence 13/3, Horváth 10/6, Sehovic 10, Bell 13/9, Báder 7.
Csere: Kalve 6, Trepák 6/6, Simon, Szabó 2, Fodor, Markovic, Németh 4