Az idén ő Európa hőse, de tornát mostanáig nem nyert

2012. 12. 04.

Martin Kaymer nyerte meg a profi golfozók hagyományos Sun City-i meghívásos versenyét Dél-Afrikában, így nem zárja tornagyőzelem nélkül az évet.

NEDBANK GOLF CHALLENGE

Martin Kaymer élete legfontosabb ütését ezen az őszön mutatta be, Európa-válogatottja Ryder-kupát nyert vele, ám hiába ünnepelték kontinensszerte, a korábbi világelső eddig a hétvégéig egyéni tornagyőzelem nélkül állt az idén. Sun Cityben pótolta a hiányosságot, a 12 játékost felvonultató, az utolsó szakaszig nyílt verseny megnyerése 1.25 millió dollárt hozott a konyhájára. A sorozatban a harmadik itteni tornagyőzelmére készülő angol Lee Westwood hétütésnyi lemaradással ért be a klubházba.

NEDBANK GOLF CHALLENGE SUN CITY (Gary Player Country Club)
A pénzdíj: 5 millió dollár. A pálya hossza: 7162 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72
AZ ÉLCSOPORT
1. Martin Kaymer (német) 280 ütés (72, 69, 70, 69), 2. Charl Schwartzel (dél-afrikai) 282 (72, 71, 70, 69), 3. Bill Haas (amerikai) 285 (70, 73, 71, 71)

WORLD CHALLENGE

Ugyancsak régóta tartó rossz sorozatot tört meg egy másik európai Ryder-kupa-győztes: az északír Graeme McDowell kétévnyi nyeretlenség végére tett pontot a kaliforniai versenyen, amelynek hagyományosan Tiger Woods a házigazdája. Woods mint címvédő fogott ütőt a korábban kiemelt (major) tornákat nyerő golfozók dominálta 18 tagú mezőnyben, és a győztestől nyolc ütéssel lemaradva (279) holtversenyben negyedik lett.

WORLD CHALLENGE THOUSAND OAKS (Sherwood Country Club)
1. Graeme McDowell (északír) 271 ütés (69, 66, 68, 68), 2. Keegan Bradley (amerikai) 274 (69, 69, 67, 69),3. Bo Van Pelt (amerikai) 278 (70, 68, 70, 70)