Babos búcsúja a szöuli tornától

2014. 04. 27.
Megosztás

A 4. helyen kiemelt Babos Tímea nem jutott be a negyeddöntőbe az 50 000 dolláros szöuli ITF-versenyen, miután három játszmás mérkőzésen vereséget szenvedett Storm Sanderstől. A találkozó 2 óra 15 percig tartott.

A 19 éves ausztrál játékos ugyan csak a 267. helyen áll a világranglistán, de idén már több bravúros eredményt is elért. A brisbane-i selejtezőben legyőzte Irina-Camelia Begut 0:6, 6:0, 6:3-ra, míg a hobarti főtábla első körében a Suaj Peng ellen nyert 6:2, 6:2-re. Utána hatalmas csatára késztette Kirsten Flipkenst (4:6, 7:6, 7:6). Az Australian Openen szabadkártyával indult, alaposan megszorította Camila Giorgit (4:6, 6:1, 6:4). Január vége után viszont nem indult versenyen egészen Szöulig.

A mostani mérkőzés 62 perces első játszmájának első részében Timi szinte folyamatosan hátrányban volt. Háromszor veszítette el adogatását, de ekkor mindig „visszajött” a szettbe. 4:4 után már mindkét játékos hozta szerváját, így a tie-break döntött.

A rövidítésben a 20 éves magyar játékos 5-6-ról fordított, így szettelőnybe került.

A folytatásban aztán szinte minden Sanders elképzelései szerint alakult…Az ausztrál játékos a 37 perces második játszmában 3:2 után nyerte el újra ellenfele adogatását, majd 5:3-nál 15-re szerválta ki a szettet.

A döntő felvonás elején Timi három bréklabdához jutott, de 2:0 helyett végül 1:1 lett az eredmény…Ezután pedig Sanders 15-re nyerte el a 4. helyen kiemelt ellenfél adogatását, majd 3:1-re elhúzott. Az ausztrál tinédzser 4:2-re is vezetett, de ezután ellenfele két gémet nyert. De Timi ekkor újra elveszítette szerváját, ez pedig végzetesnek bizonyult…

Sanders az utolsó gémben 40-0-nál három meccslabdához jutott, az esélyt ki is használta.

A magyar játékos a jövő héten Japánban, a 75 ezer dolláros gifui ITF-versenyen lép pályára.