Babos és Czink búcsúja a wimbledoni egyéni küzdelmektől

2012. 06. 29.

Czink Melinda két játszmában kikapott az amerikai Serena Williamstől csütörtökön az a wimbledoni torna második fordulójában.

A viadal honlapja szerint a magyar játékos - aki a nyitókörben 6:0, 6:2-re verte a svéd Johanna Larssont - alig 20 perc alatt elbukta az első szettet a négyszeres wimbledoni bajnokkal szemben. A 41 perces második játszmában a 30 éves amerikai sztár 4:4-nél vette el Czink adogatását, majd kiszerválta a meccset.

Czink Melinda után Babos Tímea számára is a második forduló jelentette a végállomást a wimbledoni angol nyílt teniszbajnokságon: a magyar játékos három szettben, maratoni mérkőzésen kapott ki a 20. helyen kiemelt orosz Nagyja Petrovától.
A találkozó még szerdán kezdődött el, de sötétedés miatt 4:6, 5:5-ös állásnál félbeszakadt. A viadal honlapja szerint a csütörtöki folytatás a világranglistán jelenleg 69. magyar játékosnak sikerült jobban: előbb 7:6-ra hozva a második játszmát kiegyenlített, majd a döntő szettben is 3:1-es előnyre tett szert.
Petrova azonban előbb visszabrékelt, majd a vezetést is átvette. Ezután 7:7-ig fej fej mellett haladtak - közben Petrova 6:5-ös vezetésénél Babos két meccslabdát is hárított -, majd 8:7-nél az orosz a negyedik meccslabdáját már értékesítette, s ezzel Babos kiesett.
A mérkőzés összesen kereken három órán át tartott. Babos búcsúja egyben azt is jelenti, hogy egyesben nincs már magyar versenyben Wimbledonban. Timi wimbledoni szereplésével pénteken bővebben foglalkozunk.

"Utólag úgy érzem, jól jött, hogy tegnap sötétedés miatt félbeszakadt a mérkőzés. Petrova extrán teniszezett, nekem mindvégig tökéletesen kellett volna játszanom, hogy legyen esélyem. Ma már más volt a helyzet - nyilatkozott Babos. - Sokáig én irányítottam a mérkőzést, a döntő szettben brékelőnybe is kerültem. Sajnos aztán pechesen, de elbuktam az adogatásomat, majd a végén a mérkőzést is. Összességében nagyot küzdöttem, jó meccset játszottunk. De természetesen még mindig van mit javítani. Azt viszont két füves pályás tornagyőztessel szemben tudtam megmutatni, hogy ezen a felületen én is jól tudok játszani. Az egyiket, Melanie Oudint le is győztem, Petrovától pedig csak döntő szettben kaptam ki. Nagyon nagy élmény volt, hogy Wimbledonban teniszezhettem, hiszen ez az egyik kedvenc versenyem."

Lukás Rosol nagyobb meglepetést szolgáltatott Wimbledonban, öt szettben legyőzte a korábbi világelső Rafael Nadalt.
A cseh teniszező elképesztő csatában, 6:7, 6:4, 6:4, 2:6, 6:4-re gyűrte le spanyol ellenfelét.