Babos Timea döntőt játszott női párosban Wimbledonban, hamarosan jöhet Rio

2016. 07. 10.

A riói olimpiára készülő Babos Tímea a kazah Jaroszlava Svedova oldalán két szoros játszmában, 6:3, 6:4-re kikapott az amerikai Serena Williams, Venus Williams duótól a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyének szombati fináléjában.

Babos harmadik döntőjét vesztette el Wimbledonban: 2014-ben Kristina Mladenoviccsal menetelt a női páros döntőjéig, míg tavaly vegyespárosban játszott finálét az osztrák Alexander Peyával az oldalán.

Az ötödik helyen kiemelt magyar, kazah duó az első szettben harmadszorra elvette a délután korábban az egyesben is győztes Serena és az egyéniben elődöntőig jutott Venus alkotta kettős adogatását. Williamsék viszont azonnal visszabrékeltek, majd 4:3-as előnyüknél újra elvették Babosék adogatását. Bár a magyar, kazah párosnak többször is volt lehetősége ennek visszavételére, az amerikaiak kihasználták az első szettlabdát, így 49 perc alatt megnyerték az első játszmát. A második felvonásban az amerikai duó 3:3-nál vette el Babosék adogatását. Bár a végig kiegyensúlyozottan, remekül és magabiztosan játszó Babos az első mérkőzéslabdát hárította, a Williams nővérek végül 6:4-re megnyerték a második szettet is. A találkozó 1 óra 27 percig tartott alatt megnyerte a finálét.

Eredmények, női páros, döntő: Serena Williams, Venus Williams (amerikai)-Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 5.) 6:3, 6:4.

Babos Timea egyesben és Jani Rékával párosban lép pályára a riói olimpián. Az ITF június 6-án zárta le az olimpiai kvalifikációt, egyéniben a világranglista első 56 helyezettje szerzett kvótát, de egy nemzetből legfeljebb négyen indulhatnak – a párosoknál maximum két kettős nevezhető. A feltételek között szerepelt az is, hogy három Fed-kupa-részvétel kötelező volt a játékosoknak 2013 és 2016 között. Egyesben 64-es, párosban 32-es lesz a mezőny Rióban, ahol kemény pályán rendezik a mérkőzéseket augusztus 6. és 14. között. A sorsolást augusztus negyedikén tartják helyi idő szerint 11 órakor.

Babos Tímeával készült korábbi interjúnkat ide kattintva olvashatja.

„Rióban szeretnék a lehető legjobban szerepelni. Wimbledon után lesz néhány hét szünet az olimpia előtt, majd Rio után következik szinte egyből a nagyon fontos montreali verseny és a US Open. Olyan tekintetben más felkészülést igényel az olimpia, hogy hosszabb távra kell kitolni a csúcsteljesítményt, bár ez ritkább a teniszben, de így, hogy sorba jönnek a fontos tornák, az lesz a legfontosabb, hogy mentálisan készen legyek” - fogalmazott áprilisban.

(MOB-MTI, fotó: babostimea.hu)