Babos Timea három szettben legyőzte Oudint

2012. 06. 26.

Babos Tímea 6:4, 4:6, 6:3-ra nyert az amerikai Melanie Oudin ellen a wimbledoni teniszbajnokság női egyesének első fordulójában.

A magyar játékosok közül elsőként Babos Tímea kezdte meg szereplését a főtáblán, mégpedig Melania Oudin ellen. Az amerikai játékos a világranglista 123. helyén áll – Babos a 69. –, Wimbledonban viszont 2009-ben 17 évesen rögtön a negyedik körig jutott, ami tiszteletet parancsoló eredmény. A remek kezdést követően a folytatás már halványabbra sikerült, egy hete viszont Birminghamben megszerezte első WTA-torna-győzelmét.

A mostani mérkőzés elején ennek ellenére nem úgy tűnt, hogy kirobbanó formában van, néhány perc alatt 3:0-s hátrányban találta magát. Babos sokkal jobban adogatott (az első szettben öt ászt jegyzett), több nyerő ütött, 4:1-ről mégis engedte egyenlíteni az amerikait. Ez a rossz periódus azonban nem került sokba neki, mivel 4:4-nél hozni tudta az adogatójátékát, majd ismét elvette Oudinét, így az első játszmát ő nyerte meg.
A másodikban Oudin lecsökkentette ki nem kényszerített hibái számát – pontosan a felére, 14-ről 7-re –, nyerőkből többet ütött, Babos pedig visszaesett ebben a mutatóban (is), így nem csoda, hogy az amerikai egyenlített, 6:4-gyel.

A döntő játszma elején Oudin egyből elvette ellenfele adogatását, ám ezt nem tudta kihasználni, Timi azonnal visszabrékelt, majd 4:3-as vezetése után utoljára ültek le a gémek közötti pihenőre. Babos a mérkőzés során negyedszer is elvette Oudin szerváját, majd – ha nem is könnyen –, hozta a sajátját, így elkönyvelhette első főtáblás wimbledoni győzelmét a felnőttek között. A második fordulóban a 20. helyen kiemelt orosz Nadja Petrovával találkozik.

A másik két, egyesben még érintett magyar teniszező közül Czink Melinda a svéd Johanna Larssonnal, Arn Gréta pedig a kazah Galina Voszkobojevával játszik kedden.