Babos Timea párosban továbbra is versenyben

Babosék elődöntősök Hobartban, Marosiék kiestek Sydneyben

2013. 01. 10.

Babos Tímea Mandy Minellával az oldalán bejutott az elődöntőbe a Hobartban zajló, 235 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

A magyar, luxemburgi páros a szerdai negyeddöntőben 1 óra 5 perc alatt egy szoros és egy sima játszmában győzte le az Irina-Camelia Begu, Simona Halep román duót.
A Babos-Minella páros a fináléba jutásért az első helyen kiemelt spanyol Arruabarena Vacino/Dominguez Lino páros lesz, miután az 1. kiemelt Medina Garrigues/Shvedova kettős nem tudott kiállni a negyeddöntőre.

páros negyeddöntő:
Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi) - Irina-Camelia Begu, Simona Halep (román) 7:6 (7-1), 6:0

Marosi Katiék szoros meccsen maradtak alul a sydney-i elődöntőben.

A magyar játékosok formáját tekintve talán Marosi Kati az, akiért a legtovább izgulhatunk majd az idei Ausztrál Openen.
A már kizárólag páros versenyszámban induló és úgy tűnik, hogy a horvát Darija Jurak oldalán végleges partnerre találó 201-es magyar bajnok már tavaly is kiváló teljesítményt nyújtott, idén pedig úgy tűnik, folytatni tudják az eredményes szereplést.
A múlt héten Brisbane-ben nem kaptak túl jó sorsolást, egyből az 1. kiemelt Errani/Vinci kettőssel kezdtek és 6-2 6-4-re kikaptak, az e heti sydney-i versenyen azonban egy nehezebb elsőkörös meccs után bravúrt bemutatva verték a 3. kiemelt Kirilenko/Raymond kettőst, a mai elődöntőben pedig újra az olasz szuperpárossal találták szembe magukat.
Ezúttal jóval szorosabb volt a találkozó, Katiék az első szettben nagyon jól tartották magukat, sőt egyszer el is vették ellenfelük adogatását, az olaszok azonban ezt kétszer tették meg, másodszorra ráadásul 5-5-nél, majd behúzták a szettet.
A második játszmában is fej-fej mellett haladtak a lányok, egy-egy breakkel jutottak el 4-4-ig, amikor az olaszok újra elvették Katiék adogatását, végül pedig 75 64-re nyertek.

(Forrás: mti, mtsztenisz.hu)