Balogh Gábor első „civil” olimpiája

Balogh Gábor első „civil” olimpiája

2012. 07. 12.
Megosztás

Négy évvel élsportolói pályafutásának lezárása, illetve 12 esztendővel a Sydneyben megszerzett ezüstérme után első „civil"olimpiájára készül Balogh Gábor, aki tehetségének és eredményeinek köszöngetően érdemelte ki a Balczó Andrásra emlékeztető „Balci” becenevet, és előbb a Westel 900, majd a T-Mobile Rt támogatását.

„Három olimpiai játékok öttusa versenyein vehettem részt, Sydneyben a győztestől 23 ponttal lemaradva debütáltam, aztán Athénban és Pekingben képviselhettem a magyar színeket, most pedig az első „civil” olimpiám következik, ahol végre felszabadultan és nem a teljesítés kényszere alatt foglalhatok helyet a lelátón. Soha nem titkoltam, hogy a versenyzés mindig is feszültséget váltott ki bennem, így ettől a stresszes állapottól megszabadulva nagyon szép napok várhatnak rám Londonban” – nyilatkozta az idén augusztusban 36. születésnapját ünneplő Balogh Gábor a T-Mobile Sporthír Szolgálat munkatársának.

A két-két egyéni világbajnoki, illetve Európa-bajnoki győzelemmel büszkélkedő egykori élsportolót Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke hívta meg az olimpiára, ahová külön örömére kísérővel érkezhet.


"Hatalmas megtiszteltetés ez a számomra, illetve elismerése annak a munkának, amelyet visszavonulásom óta a legjobb tudásom szerint igyekeztem elvégezni – folytatta Balogh, aki az 1999-es budapesti világbajnokságon három nap leforgása alatt egymaga három aranyérem gazdája lett. – Már azt is tudom, hogy nyolc sportág, az atlétika, a torna, a kajak-kenu, a vízilabda, a kézilabda, a triatlon, a birkózás, nem utolsó sorban pedig egykori nagy kedvencem, az öttusa versenyeire, illetve mérkőzéseire látogathatok el, tehát remélhetőleg nagy magyar sikereknek is a szemtanúja lehetek. Remélem, hogy a férfi vízilabda döntőre úgy mehetek ki, hogy a lelátón magyar zászlót lengethetek! Ami az öttusázó „utódokat” illeti, én Kovács Saroltából és Marosi Ádámból is kinézek egy-egy érmet, ami, ha nagyon kijön a lépés nekik, még a legszebben csillogó is lehet.”

Nincs konkrét tanulmányi feladata, de tapasztalatokkal gazdagodva szeretne hazatérni Londonból, nagy felfedezések birtokában.

„Versenyzőként minden eddigi olimpiám a versenyzésről, az összpontosításról, az öt feladat teljesítéséről szólt, és ez így volt rendjén. Más sportágak eseményeiből és élményeiből nem sok juthatott nekem, illetve csak akkor, ha már túl voltam a saját versenyemen és valahogy belépőkhöz tudtam jutni. Most nagyon érdekelnek azok a nem mellékes részletek, amelyek olykor alig láthatóan egy sportoló teljesítményének meghatározó elemei lehetnek. Figyelemmel fogom kísérni, hogy a versenyzők mögött álló kisebb-nagyobb stábok miként dolgoznak össze, és hogyan birkóznak meg a nagy feladattal azok az utánpótláskorú fiatalok, akik a szingapúri ifjúsági olimpián már felhívták a figyelmet magukra, és persze a rendezők teljesítményét is szeretném jól szemügyre venni” – hangsúlyozta Balogh Gábor, a miniszterelnök sportügyekért felelős tanácsadója, akit nemrégiben választottak meg a Magyar Diáksport Szövetség elnökének, illetve a Magyar Öttusa Szövetség alelnökének.

(T-Mobile Sporthír Szolgálat, Szalay Péter)