Evezős Ergométeres ob-t rendeznek hétvégén, Győrben

Beszámoló az evezős ergométeres ob-ról

2013. 02. 23.

19 versenyszámban avattak bajnokot a 23. Országos Evezős Ergométer Bajnokságon, melyet a Győr Városi Egyetemi Csarnokban rendezett a Magyar Evezős Szövetség, karöltve a Győri Vízügy Spartacus Evezős Klubbal, február 23-án, szombaton.

Jól sikerült a téli felkészülés az evezős válogatottaknak – erről tanúskodnak az ergométer országos bajnokságon elért eredmények. A Magyar Evezős Szövetség győri rendezvényén közel hatszáz induló állt rajthoz a felnőtt, U23, ifjúsági, serdülő és masters korosztályokban. Az egyetemistáknak külön bajnoki futamok kerültek kiírásra.

A felnőtt férfiak versenyében nagyon szoros versenyben Simon Béla (Szolnoki Főiskola – Tisza Evezős Egylet) nyert, megelőzve Juhász Adriánt és Széll Domonkost, akik váltották egymást Simon partnereként tavaly a kormányos nélküli kettesben.

A férfi könnyűsúlyúak mezőnyében Varga Tamás (EDF Démász Szegedi Vízisport Egyesület) továbbra is verhetetlen volt ebben a műfajban. A korábbi U23 világbajnok, Lőrinczy Péter (Külker Evezős Klub) ezüstérmet, míg az elmúlt évben a vízen legjobb teljesítményt nyújtó Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) bronzérmet szerzett.

A felnőtt nők versenyében továbbra is dr. Szabó Katalin (Vác Városi Evezős Club) az ergométeres bajnok. Magabiztosan nyert, hiszen legnagyobb riválisa, Gyimes Krisztina nem indulhatott a bajnokságon, mert jelenleg az Egyesült Államokban tanul. Második helyen a 19 éves, szintén váci Bácskai Dominika végzett, bronzérmes Hajnal Adrienn (Csepel Evezős Klub) lett.

A női könnyűsúlyú versenyszámban három fiatal versenyző állhatott dobogóra. Ahol a győztes Samu Lilla (Arrabona Evezős Klub), második Erdélyi Zsófia (Szolnoki Főiskola – Tisza Evezős Egylet), harmadik pedig Dohovics Virág (Győri Vízügy Spartacus Evezős Klub) lett.

A férfi U23 korosztály versenyét Matheisz József (Mohácsi Torna Egylet) nyerte, aki 6:06,8 időeredményével a felnőttek között is dobogós lehetett volna. Az ezüstöt Mannozzi Jeff (Csepel Evezős Klub), a bronzérmet pedig Bíró Márk (Szolnoki Főiskola – Tisza Evezős Egylet) szerezte meg.

A férfi U23 könnyűsúlyú kategóriát Csányi Péter (Bajai Spartacus Sport Club) nyerte, megelőzve Matyasovszki Dánielt (EDF Démász Szeged Vízisport Egyesület) és a harmadik helyen végző Novák Edvint (Szolnoki Főiskola – Tisza Evezős Egylet).

Az utánpótlás és masters korosztályok futamait, a paraevezős versenyeket a csarnok közönségének hangos buzdítása kísérte. Az egyetemi bajnokságban a hölgyek és a férfiak versenyében is bajnokot hirdettek. A fiúk versenyében Pétervári-Molnár Bendegúz, a Corvinus Egyetem hallgatója, a nőknél Dohovics Virág, a győri Széchényi István Főiskola hallgatója nyert.

A remek hangulatú ergométeres bajnokságot a csapatversenyek sora zárta. A Győri Vízügy Spartacus Evezős Klub kiváló házigazdája volt az eseménynek.

Eredmények:
férfiak, normálsúly: 1. Simon Béla (Szolnoki Főiskola-Tisza EE), 2. Juhász Adrián (Szolnoki Főiskola-Tisza EE), 3. Széll Domonkos (Csepel)
férfiak, könnyűsúly: 1. Varga Tamás (EDF Démász Szegedi VSE), 2. Lőrinczy Péter (Külker Evezős Klub), 3. Galambos Péter (Vác)
nők, normálsúly: 1. Szabó Katalin (Vác), 2. Bácskai Dominika (Vác), 3. Hajnal Adrienn (Csepel)
nők, könnyűsúly: 1. Samu Lilla (Arrabona Evezős Klub), 2. Erdélyi Zsófia (Szolnok), 3. Dohovics Virág (Győri Vízügy-Spartacus EK)

Az ergométeres ob-n 2000 m-t húztak le a speciális gépeken a versenyzők.