Bíztató eredmény Rió előtt - Bujáki 3. lett a bmx Eb-futamon

2014. 04. 08.

Bujáki Bence 3. helyezést ért el az elite kategóriában Zolderban (Belgium) a bmx-krossz Európa-bajnokság második futamán. A 2014-es év nyitóversenyén 30 ország több mint 2700 versenyzője ült kerékpárra a híres zolderi autós versenypálya közepére megépített új bmx-pályán. Az eredmény a szakág részére jó előjel Rió előtt.

Világbajnoksághoz hasonló számú induló, egy európai versenyhez mérten szokatlanul sok baleset, sérülés jellemezte a hétvégi viadalt. A challenge kategóriák résztvevőinek szombaton és vasárnap három helyett csak két selejtezőt kellett teljesíteniük a nagy létszám miatt.

"A magyar kerékpáros bmx krossz szakág eddigi legjobb eredményét érte el a Veszprémi Spartacus SE sportolója, Bujáki Bence, aki harmadik lett a belgiumi bmx elit Európa-bajnoki futamon" - újságolta Somogyi Miklós, a hazai szakági szövetség, moszkvai Barátságverseny-győztes elnöke.

Bujáki a nyolcas pályát kapta a döntőben, hasonlóan a középdöntőbe kerüléshez. Bence remekül startolt és együtt fordult a mezőny első harmadával. Lendületben tudott maradni és a második szakasz ugratóin sikerült néhány versenyzőt megelőznie. Harmadiknak fordult a második kanyarban és reméltük, hogy ezt a helyezést meg is tudja tartani. Nehéz másodpercek következtek, de végül is sikerült, 3. helyen végzett - kaptuk a beszámolót a bravúros eredményről.

A 21 esztendős Bujáki Bence előtt az elit kategóriában két francia rider végzett, Caleyron Quentin első, Mir Amidou második lett.