Björgen kereste a legtöbb pénzt a vb-n

2013. 03. 05.

A négy aranyérmet szerző norvég síző 50 400 eurót kapott az északisí-világbajnokságon.

Nemcsak az érmek számában, hanem a megnyert pénzdíjakat tekintve is Marit Björgen, a norvégok immár 12-szeres világbajnok sífutója vitte a prímet az olaszországi Val di Fiemmében vasárnap zárult északisí-vb-n.

A 32 esztendős - rekordot jelentő 19 világbajnoki éremnél járó - háromszoros olimpiai bajnok sportoló 50 400 eurót (körülbelül 15 millió forint) keresett a kéthetes vb alatt, amelyen négy arany- és egy ezüstérmet nyert.

A síugrók között az egy arany- és egy bronzéremig jutó lengyel Kamil Stoch kereste a legtöbbet, ő 26 250 euróval (több mint 7,7 millió forint) lett gazdagabb, míg az északi összetettben háromszor győztes, egyszer bronzérmes Jason Lamy-Chappuis 24 100 eurót (nagyjából 7,1 millió forint) tehetett zsebre.