Böhn: Folyamatosan lettünk erősebbek és összetartóbbak

Böhn: Folyamatosan lettünk erősebbek és összetartóbbak

2012. 12. 18.
Megosztás

Karl Erik Böhn szerint a magyar női kézilabda-válogatottnak újabb és újabb szinteket sikerült átugrania a vasárnap zárult szerbiai Eb-n.

A szakvezető úgy érzi, játékosaival lassan összecsiszolódik, és a szakmai stáb norvég tagjai - ő, az erőnléti edző és a videóelemző - is "fogékonyak a magyar sajátosságokra".

"Folyamatosan lettünk erősebbek és összetartóbbak. Talán ennek köszönhető, hogy fokozatosan tudtunk továbblépni. Bíztam a jó rajtban, de sajnos a horvátok elleni vereség után az lett a kérdés, hogy továbbjutunk-e a csoportból. Aztán ott volt a németekkel szembeni rossz kezdés, már 6-1-re vezettek, és bizony megfordult a fejemben, hogy nincs tovább. Azonban a csapat nem adta fel!" - mondta az MTI-nek Böhn.

A kapitány hozzátette: tulajdonképpen az állása volt a tét, de a játékosok megmentették.

"Onnantól kezdve szépen mentünk előre. A németeket legyőztük, majd a spanyolokat is, és a horvátok megtették azt a szívességet, hogy kiestek, így számunkra minden optimálisan alakult a középdöntőre. Maximális pontszámmal mentünk tovább, a másik ágról pedig csak a későbbi aranyérmes Montenegró tudott magával négy pontot hozni, míg az oroszok és a románok az egymás elleni döntetlen miatt csak egyet-egyet" - emlékezett vissza a norvég kapitány az Eb első, újvidéki szakaszának lezárására. Onnantól kezdve az volt a cél, hogy a csapat eljusson Belgrádba, azaz bekerüljön a legjobb hat közé.

"A montenegróiak csak a hajrában tudtak legyőzni minket, mert hiába voltunk többször is hátrányban, nem törtünk meg. A többi eredmény pedig nekünk kedvezett, így a románok elleni csata vált a legfontosabbá. Ezen a meccsen Tomoriért játszottunk, akit jogtalanul tiltottak el arra az összecsapásra. A csapatom tagjai ismét bebizonyították, hogy képesek küzdeni egymásért. Az oroszok elleni zárás a helyezést illetően nem volt fontos, az elődöntő már megvolt" - mondta Böhn, aki aztán honfitársai ellen vezethette csatába játékosait.

A belgrádi folytatás kiharcolását követően újabb cél fogalmazódott meg, az éremszerzés. Ehhez a hátralévő két mérkőzés közül az egyiket meg kellett nyerni. Az előző négy Eb-n diadalmaskodott, olimpiai és világbajnok norvégok ellen húsz percig ment jól a játék, utána azonban a francia bírópáros szimpátiáját is élvező északiak könnyedén kerekedtek felül. Így eldőlt, hogy a házigazda szerbekkel szemben kell kiharcolni a harmadik helyet. A csapat a záró találkozón is extrát nyújtott, nem esett össze, amikor a legvégén sikerült a hazaiaknak kiharcolniuk a hosszabbítást, s végül a magyarok nyakába akasztották a bronzérmet.

"Felemelő érzés volt, hogy a lányok magasba dobáltak a meccs végén. Nagyon köszönöm nekik, hogy bíztak bennem és bíztak magukban. Az önbizalom megvan ebben a csapatban, e nélkül nem lehet sikert elérni. Folytatnunk kell a munkát, és akkor még jobbak leszünk" - tette hozzá Böhn.

A magyar szövetség a mostani harmadik helyet összesen 12 millió forinttal jutalmazza, ennyit oszt szét a keret tagjai között. A tavalyi vb-ről és az idei olimpiáról lemaradt magyar csapat a következő két évre biztosította a helyét a világelitben, hiszen a mostani kontinenstornáról kijutott a jövő évi, ugyancsak Szerbiában sorra kerülő világbajnokságra, és a horvátokkal együtt társházigazdája lesz a 2014-es Eb-nek.

"Ebben a gárdában csupa-csupa fiatal játszik, előttük a jövő. A riói olimpia még messze van, de ilyen játékosállománnyal, odaadással, küzdéssel célba kell vennünk!" - hangoztatta a norvég szakvezető.

Az Eb záró találkozója is sokáig emlékezetes marad, hiszen a montenegróiak - kétszeri hosszabbítás után - visszavágtak a norvégoknak a londoni olimpia fináléjában elszenvedett vereségért, és először lettek a földrész legjobbjai. Még a norvég újságírók is elismerték, hogy ez jót tehet a női kézilabdázásának, hiszen például a skandináv országban a szurkolók annyira elkényelmesedtek a sikerektől, hogy a nagy tornákon a csoport- és középdöntős meccseket alig nézik, inkább az elődöntőktől figyelnek saját csapatukra.


AZ EB LEGJEI

A LEGJOBB GÓLLÖVŐK
1. K. Bulatovics (montenegrói) 56, 2. Görbicz Anita és Knezsevics (mont.) 41, 4. Radicsevics (mont.) 40, 5. Sulland (norvég) 39, 6. Nörgaard (dán) és Tomori Zsuzsanna 37, 8. Edin (norvég) 34, 9. Gulldén (svéd), Lekics (szerb) és Steinbach (német) 33,…25. Rédei-Soós 25, …31. Szamoránsky és Szucsánszki 21-21

A LEGTÖBB ASSZISZT
1. Knezsevics 29, 2. K. Bulatovics és Lekics 25, 4. Gulldén és Kristiansen (dán) 20, …8. Görbicz 15,…16. Tomori 13,…20. Szucsánszki 12,…30. Rédei-Soós 9

A LEGJOBB VÉDŐ (blokk+labdaszerzés)
1. Lunde-Borgersen (norvég) 17 (7+10), 2. Pineau (francia) 14 (6+8), 3. A. Bulatovics (mont.) 13 (10+3), Erics (szerb) 13 (10+3), Filipovics (szerb) 13 (8+5), Frafjord (norvég) 13 (12+1),...13. Tomori 10 (6+4)

A LEGJOBB KAPUS
1. Schülke (német) 41 %(6 meccs), 2. Lunde Haraldsen (norvég) 40 % (8), 3. Tolnai (román) 38 % (6), 4. Pradel (francia) 37 % (6), 5. Tomasevics (szerb) 36 % (8), 6. Kiss Éva 35 % (8)

(Forrás: MTI)