Bravúrral mentettek pontot a junior lányok

2012. 07. 04.

Döntetlent játszott Szerbia együttesével a magyar junior női kézilabda-válogatott a Csehországban zajló U20-as világbajnokság A csoportjának harmadik fordulójában.

A mieink négy góllal vezettek a félidőben, a mérkőzés végén azonban mélyről kellett felkapaszkodniuk, ami végül a győri Planéta Szimonetta (a képen) hetesgóljával sikerült is.

"Nem tudom, hogy most sírjak vagy nevessek. Az első félidő alapján a kezünkben volt a mérkőzés, a második játékrészben 1 perc 40 mp-vel a vége előtt háromgólos hátrányban voltunk. Innen felállni mindenképpen pozitív dolog" - idézte Róth Kálmán szövetségi kapitányt a handball.hu.

Junior női kézilabda-vb
A csoport, 3. forduló Szerbia-Magyarország 18-18 (8-12)
magyar gólszerzők: Planéta 5 (1), Klivinyi 5 (2), Palkó 3, Such 2, Tóth E., Pelczéder, Horváth D. 1-1
Dánia-Spanyolország 24-25 (12-12)
Kína-Uruguay 24-25 (12-10)
A csoport állása: 1. Szerbia 5 pont (80-62), 2. MAGYARORSZÁG 5 (81-65), 3. Dánia 4, 4. Spanyolország 2 (72-75), Uruguay 2 (59-85), Kína 0