Bukarestben is győzött a BL-rekordot felállító Győr

2013. 04. 07.

A Győri Audi ETO KC 24-22-re nyert az Oltchim Valcea ellen Bukarestben a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntős párharcának első mérkőzésén.

Egy éve a két együttes ugyancsak az elődöntőben találkozott egymással: az ETO 35-31-re kikapott idegenben - akkor Valceában volt a nyitány -, otthon, pontosabban Veszprémben pedig 31-23-ra nyert, így összesítésben 62-58-cal masírozott a döntőbe.
Ezúttal védekezésben remekül, támadásban gyengén és sok hibával kezdték a meccset a csapatok, a 6. percben két értékesített Görbicz-büntető után időt kértek a hazaiak, de emberhátrányuk alatt 6-1-re lépett el az ETO. Az egyik Valcea-támadásnál arcon lőtték Lundét, a kapust ápolni kellett.

Amorim első kiállítása alatt egy-egy gól esett, majd a másodiknál Lunde védte Bulatovic ejtett hétméteresét. Utóbbi emberhátrányos időszakot 2-0-ra nyerte a Győr.

Kereken negyedóra elteltével 8-3-ra vezetett a magyar bajnok, a Valceának csak felvillanásai voltak. Tervel kiállításakor lendületbe jött az Oltchim, és sorozatban kapott három találatot követően a győriek edzője is idő kért. A hatperces gólcsendet - és a 0-4-es szériát - Orbán törte meg, ám őt a szünet előtt kiküldték, igaz, a megítélt büntetőt Barbosa fölé vágta.

A második félidő elején ismét idegesen, pontatlanul játszott a Valcea, ám ezt nem tudta kihasználni a szintén sokat rontó Győr. A 37. percben Navarro kapus saját ketrece elől lőtt gólt az indításra számító és ezért "őrhelyét" elhagyó Lundénak. Ezzel lett 14-16, Ambros Martin pedig azonnal időt kért.

Ettől jobb lett a játék, sikerült őrizni a két-háromgólos előnyt. A hazaiakban a lelket Bulatovic tartotta, szinte csak ő jelentett veszélyt az ETO kapujára.

Az egyenlítésért küzdő románok edzője időt kért az 54. percben, majd Görbicz 22-23-nál hétméterest rontott. Meirosut a hajrában kiküldték, és ez elegendő volt a sikerhez.

A Győr a sorozat mostani kiírásában eddig mind a 13 mérkőzését megnyerte, ami új BL-csúcs. A 12-es sikersorozatra is csak egyszer volt példa: a Németh András irányította, Tóth Tímeával felálló osztrák Hypo Niederösterreich a 2007/08-as szezonban jutott el hasonlóképpen hibátlan mérleggel az elődöntőbe.

NŐI KÉZILABDA BL, ELŐDÖNTŐ
RM. OLTCHIM VALCEA (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 22–24 (10–14), Bukarest, 5200 néző. V: Geipel, Helbig (németek)
VALCEA: Ungureanu – Manaharova, BULATOVICS 8 (1), Bradeanu 1, Manea 2, Barbosa 1 (1), Curea 1. Csere: NAVARRO 1 (kapus), Pineau 1, NECHITA 4, Meirosu 2 (1), Farcau 1, Jovanovics
GYŐR: LUNDE – Radicsevics 1, Löke 2, Tervel, E. AMORIM 6, GÖRBICZ 8 (5), Szepesi. Csere: Hornyák D., Lekics, KOVACSICS 4, Rédei-Soós 2, Orbán Adrienn 1
Kiállítások: 8, ill. 12 perc Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5

A másik ágon a Krim Ljubljana 24-22-re nyert a norvég Larvik otthonában, pedig a szlovénoktól több alapjátékos sérülés miatt hiányzott.
Larvik (norvég)-Krim Ljubljana (szlovén) 22-24 (9-16)