Csányi Sándor: az MLSZ évente száz pályát kíván építeni

Csányi Sándor: az MLSZ évente száz pályát kíván építeni

2012. 11. 13.
Megosztás

Jeles nap volt a keddi a Csongárd megyei labdarúgás, illetve az MLSZ Csongrád megyei Igazgatóságának életében.

Néhány órán belül két új műfüves futballpályát avattak a megyében, Mórahalom és Algyő is egy-egy szabványméretű, 111x72 méteres nagypályával gazdagodott. Ezt követően centenáriumi ünnepségre került sor Szegeden, ahol a Csongrád megyei labdarúgás elmúlt 100 évére emlékeztek.

Az algyői pályaavatáson Csányi Sándor, az MLSZ elnöke mellett részt vett Kiss Norbert, az EMMI helyettes államtitkára, Herczeg József, a település polgármestere, valamint Kiss-Rigó László, szeged-csanádi megyéspüspök, a
térség labdarúgásának egyik legelkötelezettebb támogatója, az MLSZ Csongrád megyei társadalmi elnöke is. Az átadón avatáson tiszteletüket tették a magyar labdarúgás legendás alakjai, köztük Dunai Antal, Kovács Ferenc, Mészöly Kálmán és Nyilasi Tibor is.

Csányi Sándor az avató ünnepségen elmondta: az MLSZ tízéves stratégiájának egyik legfontosabb célja a pályaépítés, az infrastruktúra javítása. "Jó pályák nélkül nem lehet jó futballt csinálni" – hangsúlyozta a szövetség első embere, és hozzátette, az elmúlt évtizedekben a pályák száma országosan drasztikusan csökkent, csak Budapesten ezer pálya tűnt el. Az MLSZ-nek most sikerült megfordítania ezt a folyamatot, az elmúlt esztendő már a pályák számának emelkedését hozta. Az idén összesen 87 pálya épül, ezek közül az algyői a negyvenharmadik.

Csányi Sándor hozzátette, a pályaépítés, az amatőr futball támogatása már látható a csapatok és az igazolt játékosok számának növekedésében is, ezzel teljesül a szövetség másik fontos célja is, hogy minél többen futballozzanak. Az amatőr sportszervezetek díjainak jelentős csökkentésének köszönhetően Csongrád megyében is több csapat nevezett, mint korábban.

A pályaépítési program során felépült játékterekhez a Magyarországon működő vállalatok által felajánlott társasági adópénzek jelentik a beruházások fedezetének 70 százalékát, míg az egyesületek, önkormányzatok 30 százalék önerővel szállnak be a megvalósításba.

Herczeg József, Algyő polgármestere elmondta, a nagyméretű, villanyvilágítással ellátott műfüves labdarúgópálya 140 millió forintból épült. A költségekből 98 millió forintot az MLSZ biztosított, a fennmaradó részt a település önkormányzata állta.

Az ünnepség során Ugrai Csilla az MLSZ elnökétől vette át UEFA Grassroots-kitüntetését, a "Legjobb Grassroots Vezetőnek" járó díjat. Az UEFA Végrehajtó Bizottság évente három kategóriában ad ki díjakat, a Magyar Labdarúgó
Szövetség által felterjesztett Ugrai Csilla harmadik helyen végzett kategóriájában. Az UEFA díszes oklevelet és 100 futball labdát küldött a díjazott részére, aki korábban élvonalbeli labdarúgó volt, jelenleg a dévaványai klub női szakosztályának vezetője és a 16 éves fiú csapat edzője is. Rendszeresen vezeti az MLSZ Nyári Labdarúgó Grassroots táborait és 2011-ben elvégezte az MLSZ Önkéntes Grassroots Szervező tanfolyamát is.

Az algyői ünnepség után a résztvevők a szegedi püspöki palotába voltak hivatalosak, ahol a csongrádi labdarúgás centenáriumi ünnepségét tartották meg. A csongrádi labdarúgó-szövetség 1912-ben, az MLSZ utáni második hivatalos "gyűjtőszervezetként" alakult meg Déli Labdarúgó Szövetség néven - idézte fel beszédében a térségi labdarúgás hajnalát Nógrádi Tibor, az MLSZ megyei igazgatója.

(Forrás: mlsz.hu)