Cseh László bronzérmes 200 méteres vegyesúszásban

2012. 08. 02.
Megosztás

A szám pekingi ezüstérmese 1:56.22 perccel csapott a célba a két amerikai szupersztár, Michael Phelps és Ryan Lochte mögött.

Közülük előbbi, aki minden idők legeredményesebb olimpikonja, pályafutása 16. aranyát és 20. érmét nyerte az ötkarikás játékokon. Phelps egyúttal az első férfi úszó, akinek egymást követő három olimpián sikerült ugyanabban a számban diadalmaskodnia.

Cseh pillangón jól tartotta magát, majd háton és mellen nagyon megnőtt közte és az élen haladó amerikaiak között a különbség, de még a harmadik helyen tempózó brazil Pereirától is egy testhosszal le volt maradva, azonban gyorson utóbbit lehajrázva megszerezte a bronzérmet. Cseh a londoni magyar küldöttség ötödik érmét szerezte. Gyurta Dániel szerdai, 200 m mellen és Szilágyi Áron vasárnap kardban aratott diadala előtt két cselgáncsozó végzett dobogós helyen: a 48 kg-os Csernoviczki Éva szombaton bronzot, a 66 kilós Ungvári Miklós pedig vasárnap ezüstöt nyert.

Eredmények:
férfi 200 m vegyes, olimpiai bajnok: Michael Phelps (Egyesült Államok) 1:54.27, 2. Ryan Lochte (Egyesült Államok) 1:54.90, 3. CSEH LÁSZLÓ 1:56.22

Takács Krisztián 12. lett férfi 50 m gyorson a londoni olimpia csütörtöki versenynapján.
A magyar sprinter az első elődöntőben szerepelt, s 22.01 másodperces idejével úgy lett hetedik a futamában, hogy mindössze négy századdal maradt el az országos csúcsától. A következő elődöntőben még öten bizonyultak nála gyorsabbnak.

"Jobbra számítottam, s az a baj, hogy nem tudok hibát mondani" - mondta az MTI-nek Takács. "A rajtom is rendben volt, a célba érkezésem is, és végig jónak éreztem az úszásomat. Kár, hogy nem jött össze a döntő, összességében azonban nem vagyok csalódott, a 12. hely nem rossz, s jobb annál, mintha kilencedik lettem volna..."

Pulai Bence 14. lett 100 m pillangón a londoni olimpia csütörtöki versenynapján.
A magyar úszó az első elődöntőben szerepelt, s 52.40 másodperces idejével hatodikként csapott a célba, a következő futamban viszont mind a nyolc résztvevő gyorsabbnak bizonyult nála.