Cseh László és Kapás Boglárka is Európa-bajnok

2016. 05. 21.

A londoni úszó Európa-bajnokság utolsó előtti versenynapján újabb két aranyéremmel gazdagodott a magyar küldöttség. Cseh László 100m pillangón, Kapás Boglárka 1500m gyorson állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.

A nap első fináléjában Kapás Boglárka 1500m-en alig három másodperccel maradt el az országos csúcsától, megnyerte Londonban a harmadik aranyérmét. A fiatal Juhász Adél a pontszerző hatodik helyen végzett.

"Nem volt cél a magyar rekord, elsősorban az aranyérmet akartam megszerezni, ez sikerült, és mondhatom, még életemben nem élveztem ennyire az úszást, mint most" - nyilatkozta boldogan. Hozzátette: tökéletes verseny volt, már három aranynál tart Londonban, ez több, mint amire előtte számított, de még meglehet a negyedik is, vasárnap 400 gyorson is szeretne nyerni.

Férfi 100m pillangón Cseh László megjavítva a saját az elmúlt évi világbajnokságon úszott országos csúcsát, 50.86 másodperccel elsőként ért a célba. Ez volt Cseh pályafutásának 33. Európa-bajnoki elsősége, ötvenméteres medencében a 14. kontinenselsősége, Londonban pedig harmadszor érmes, miután 50 méter pillangón második lett, a 200 méter pillangót pedig megnyerte a 30 éves magyar klasszis.

"Éreztem, hogy menni kell, a második ötvenen úgy nyomtam, ahogy bírtam" - nyilatkozta Cseh. "Külön öröm, hogy úgy nyertem, hogy közben egy századdal az országos csúcsomat is megjavítottam, de még ennél is sokkal jobb lehetek."

A 200m gyors döntőjében az ötödik helyezett Verrasztó Evelyn (1:58.16) és a hatodik Késely Ajna egyaránt megjavította eddigi legjobb olimpiai "A" szintes eredményét.

Az elmúlt napokban légúti gondokkal küzdő Balog Gábor a 200m hát fináléjában elmaradva eddigi legjobb eredményétől lett negyedik.

Két középdöntőből három magyar biztosította a vasárnapi fináléban a helyét. Takács Krisztián 50m gyorson a 6., Szilágyi Liliána a 2., Jakabos Zsuzsanna az 5. idővel 200m pillangón.

A 4x200m gyorsváltó Telegdy Ádám, Kis Gergő, Bernek Péter, Kozma Dominik összeállításban 7:12.46 idővel nyerte a délelőtti selejtezőt. Délután a fináléba ezt az időt azon nemzetek közül, amelyek még nem rendelkeznek olimpiai kvótával, csak az olaszok múlták felül, így a magyar gárda a 14. idővel várja a május 31.-ei szintidő zárását, s remélhetőleg várja a riói olimpiát is.

Bernek Péter: "Jó lesz ez, nincs semmi baj, Rióra van egy döntőesélyes váltónk, addig mindannyian tudunk javulni. Azért Doma elég öngyilkos taktikával ment délelőtt, Gergő is nagyot harcolt, nem tudták magukat annyira kipihenni most még, tudjuk azt is, miken mentek át korábban, másként fognak nyáron regenerálódni, mint most, azaz nem foglalkozunk azzal, hogy Doma el van kenődve, nincs rá semmi oka. Hogy nem lett jobb az idő, abban az is benne van, hogy ilyenkor, amikor a végén mész, kapod a hullámokat ezerrel, ellentétben a reggellel. Szóval, nem kell bánkódni, annak pedig örülök, hogy így, edzésből sikerült 1:46.9-es időt jönnöm."

(MOB-MTI-Facebook, fotó: Facebook)