A Fradi követte a Győrt a BL középdöntőjébe

Csoportelső lett a Győr, továbbra is százszázalékos a Fradi a BL-ben

2012. 11. 12.

Öt forduló után továbbra is veretlen mindkét magyar női csapat a Bajnokok Ligájában.

A záró forduló előtt a Győr Kaproncán aratott biztos győzelmével már biztosan csoportelső, míg a Ferencváros legyőzte a Volgográdot, így az utolsó meccsen a Larvik otthonában egy döntetlennel nyerheti meg saját négyesét.

Jóval gyengébben kezdett a Ferencváros, mint az Oroszországban rendezett mérkőzésen. A gyors támadások helyett az eldobott labdák és a lassú visszarendeződés jellemezte a csapatot. Ezért a 9. percben időt kért Elek Gábor és a 14. percre Szucsánszki góljaival 8-8-ra egyenlített a Fradi. A félidő közepétől újra a vendégek irányították a játékot. Az FTC erőtlenül, lassan és fásultan játszott, eladott labdák után lerohanásból kapta a gólokat és már 6-tal vezetett a Volgográd, amikor zárkőzni kezdtek a magyarok. Az első játékrészt 17-14-re az oroszok nyerték.

A második félidőben az FTC továbbra sem tudta kihasználni az emberelőnyeit, de szerencsére Tomori zsinórban háromszor talált a kapuba, így az oroszok emberfogásra váltottak. Az 5:5 elleni játékban viszont jobbnak bizonyult a Fradi és 21-21-re egyenlített a 42. percben, majd két perccel később a vezetést is átvette. A Dinamo ekkor még erősített, de a 9 gólt szerző Tomori utolsó energiáit mozgósítva tovább parádézott, a kapuban pedig Pastrovics jeleskedett és nehezen ugyan, de végül két góllal nyertek a magyarok.

C csoport, 5. forduló:
Női BL, C-csoport, 5. forduló:
FTC RAIL CARGO HUNGARIA-DINAMO VOLGOGRÁD 30-28 (14-17), Dabas, játékvezetők: Vesovics, Mitrovics (montenegróiak)
FTC: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra, Dajka, Deáki, Kocsis, Kovacsicz 6, Such, Szamoránsky P. 2, Szarka, Szekerczés 4, Szucsánszki 9 (3), Tomori 9, Vérten
VOLGOGRÁD: Tyimosenkova, Fomina (kapusok), Avdekova 5, Borsenko 3 (1), Csernova, Dansina, Dmitrijeva, Goncsarova 2, Grebenkina, Jacenko 5, Khmyrova 6, Makejeva 2, Milova 5, Pidpalova, Sztyepanova, Vedekina
Kiállítások: 2, ill. 12 perc Hétméteresek: 6/3, ill 2/1
Sävehof (svéd)-Larvik (norvég) 25-29 (13-11)
Az állás: 1. FTC 10 pont, 2. Larvik 8, 3. Volgográd 2, 4. Sävehof 0

A Győri Audi ETO KC hét góllal nyert Kaproncán a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, így százszázalékos mérleggel vezeti kvartettjét, és az utolsó fordulótól függetlenül csoportelső.

A horvátok irányítójuk, a sérült Tatari nélkül álltak fel, így a Kapronca leginkább három átlövővel, egyszersmind három balkezessel vette fel a harcot a Győr ellen, míg a magyar kapuban Herr kezdett. Görbicz két kihagyott büntetővel, valamint egy meg nem adott egészpályás góllal kezdett, de az ETO hamar magához ragadta a kezdeményezést, annak ellenére is, hogy a beálló Milanovic-Litrét gyakran megtalálták labdákkal társai. Az első negyedóra végén a magyar bajnok egy góllal vezetett.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: sorra harcolták ki a büntetőket a csapatok, főként a Győr, és Kovacsics már be is lőtte a heteseket. A Podravka megnyitott védekezését, és több keresztpasszból is labdát szerzett. A Győr tartotta, sőt növelte előnyét, mivel a horvátok támadójátéka sem volt átütő. Az ezúttal gyengébb napot kifogó Görbicz Anita az 55. percben szerezte első gólját, ekkorra már eldőlt a mérkőzés (25-18), és a biztos győri csoportgyőzelem tudatában minden magyar játékos lehetőséget kapott, és végül könnyed győzelmet aratott az ETO.

B csoport, 5. forduló:
Koprivnica (horvát)-Győri Audi ETO KC 22-29 (11-14)
gólszerzők: Covic 2, Damjanovic 7, Milanovic-Litre 4, Pongrac, Gace 3, Horvat 2, Pusic-Koroljevic, Senvald, Vidak 1-1, illetve Lekics 7, Kovacsics 6, Radicsevics 5, Amorim 4, Rédei-Soós 3, Görbicz 2, Hornyák D., Löke 1-1
Cluj (román)-Krim Ljubljana (szlovén) 23-31 (12-15)
Az állás: 1. (már csoportelső) Győr 10 pont, 2. Koprivnica 6, 3. Ljubljana 4, 4. Cluj 0

(Forrás: kezi.hu)