Csoportelsőként ment tovább a Szeged, az eger is továbbjutott

2013. 02. 28.

A csongrádi gárda szerda este Berlinben, a német Spandau 04 otthonában győzött négy góllal a vízilabda BL-ben.

Magabiztosan kezdett a Szeged, amely - a delmagyar.hu beszámolója szerint - 5-2-es, majd a második negyedben tovább növelve a különbséget 7-2-es vezetésre, ennél fogva jelentős előnyre tett szert. A nagyszünetig azonban megduplázták saját találataik mennyiségét a németek, akik felzárkóztak 4-7-re.

Ám valódi fenyegetést nem jelentettek a hazaiak a Szegedre, amely a folytatásban is tartotta a megnyugtató differenciát, s hol három, hol négy góllal vezetett, az utolsó negyednek pedig 10-7-es állásnál vághatott neki.

A befejező játékrész közepe táján megint négy lett "közte", s mivel többször már nem került egyik kapuba se a labda, 11-7-re nyert a Szeged.

Sikerével a BL egyenes kieséses szakaszába csoportelsőként masírozott be a dél-alföldi gárda, amely egy csoportnegyedikkel kerül majd össze a nyolcaddöntős párokat kialakító csütörtök esti sorsoláson.

Eredmény, BL, D csoport, 8., utolsó forduló:
Spandau 04 (német) - A-HÍD-Szeged VE 7-11 (2-5, 2-2, 3-3, 0-1)
a szegedi góldobók: Kayes 3, Szivós, Kiss Cs. 2-2, Juhász Zs., Török, Kunac, Hegedüs 1-1
Galatasaray Isztambul-Partizan Belgrád 9:7 (1:4, 3:2, 3:1, 2:0)
A Nagyvárad szabadnapos volt.
A D csoport végeredménye: 1. Szeged 21, 2. Partizan Belgrád 16, 3. Galatasaray 13, 4. Nagyvárad 6, 5. Spandau 04 3 pont

Simán nyert az Eger

Az egri pólócsapat 12-4-re győzött Tbilisziben az A csoport utolsó, 10. fordulójának mérkőzésén.
Minden nehézség nélkül teljesítette kötelező feladatát az Eger férfi vízilabdacsapata, amely a Bajnokok Ligája szerdai befejező csoportkörében nyolc góllal győzött a grúz bajnok otthonában, és magabiztosan jutott be a nyolcaddöntőbe.

A férfi vízilabdázók első számú európai klubsorozata, a BL befejező csoportmeccsére kellemesebb ellenfelet nem is kívánhatott magának a hevesi együttes, mint a Tbiliszi gárdáját, amelyet a január közepi első, itthoni találkozón 27-5-re intézett el Gerendás György legénysége.
A grúziai meccs is az erőviszonyoknak megfelelően alakult, azzal együtt is, hogy - az egri klub honlapjának beszámolója szerint - nyolc ifikorú játékos is helyet kapott a pólós társaságban, amely a nagy köd miatt ráadásul a tervezettnél csak több órás késéssel, szerda hajnalban tudott Isztambulból továbbrepülni.

A fárasztó körülmények dacára az Eger gyorsan elhúzott ellenfelétől, a félidőben már öt találattal vezetett (2-7), a vége pedig 12-4-es magyar győzelem lett.

Az Eger végül is harmadikként jutott tovább a BL legjobb 16 csapata közé, miután a hatcsapatos csoportot a görög Vuliagmeni még úgy is megnyerte, hogy szerda este vendégként 9-7-re kikapott az orosz Volgográdtól, amely ezzel a magyar együttes elé került. A hevesi csapat egy másik csoport második helyezettjét kapja majd ellenfélül a már egyenes kieséses nyolcaddöntőben, amelynek sorsolását csütörtökön tartják.

Eredmény, BL, A csoport, 10., utolsó forduló:
Tbiliszi (grúz) - ZF-Eger 4-12 (2-4, 0-3, 1-1, 1-4)
a magyar csapat góldobói: Kovács G., Mezei 3-3, Chilkó, Zalánki 2-2, Lőrincz, Gerritse 1-1
Szpartak Volgográd-Vouliagmeni 9:7 (1:1, 2:2, 4:3, 2:1)
Hannover-Schuurman 3:7 (0:3, 1:2, 0:0, 2:2)
Az A csoport végeredménye: 1. Vouliagmeni 24, 2. Szpartak Volgográd 24, 3. Eger 24, 4. Schuurman 9, 5. Hannover 4, 6. Ligamus Tbiliszi 1