Csúcsmeccsek előtt az MKB Veszprém

Csúcsmeccsek előtt az MKB Veszprém

2012. 10. 06.
Megosztás

A jubiláló Dr. Hunyadfalvi Ákos szerint az MKB Veszprém a BL négyes döntőjének közelébe kerülhet.

Dr. Hunyadfalvi Ákos, az MKB Veszprém társadalmi elnöke szerint mindenkinek – egészen pontosan mindazoknak, akiknek a szava számít – szükség volt arra, hogy öt évig tartó állandóság után szakmai vérfrissítés következzen be a magyar bajnok és kupavédő kézilabda klub életében. Ennek az erős elhatározásnak a szellemében Mocsai Lajostól és Csoknyai Istvántól a spanyol Carlos Ortega és szárnysegédje Javier Caviedes vette át a csapat felkészítésének feladatát, amely együtt járt a játékosállomány részleges kicserélődésével is.

„ Jobbnál jobb kézilabdázókat szerződtettünk, akik a még csak 21 esztendős iráni Iman Jamali kivételével egytől egyig kiforrott tudású kész játékosok, így a klub azzal sem gyengült meg, hogy Marko Vujin és Ilyés Ferenc személyében hozzájuk hasonló értéket képviselő nagyágyúk választottak új klubot magunknak” – vélekedik Dr. Hunyadfalvi Ákos, a klub első embere, aki idén jubilál, hiszen immár 20 esztendeje áll a bajnokcsapat vezérkarának élén!

A bajnokság még éppen, hogy csak megkezdődött és az MKB Veszprém egyelőre a Bajnokok Ligájában is csupán a két könnyebbnek vélt ellenfelének legyőzésével büszkélkedhet, ám szélvész gyorsasággal közeledik október 14-e, amikor a kétség kívül legjobb magyar férfi csapat a BM Atletico Madrid otthonába látogat, hogy aztán október 18-án Veszprémben csoportrangadót játsszon a német THW Kiel, a BL címvédő, egyben Marko Vujin új együttese ellen.

„Együtt néztem végig a szlovén Celje elleni Bajnokok Ligája csoportmérkőzésünket Mocsai Lajossal, aki már most nagy elismeréssel nyilatkozott egykori csapata tudásáról és játékfelfogásáról, de azt sem titkolta el, hogy Carlos Ortega edzői törekvéseinek és azzal párhuzamosan a játékosok összteljesítményének az igazi megmérettetésére várhatóan fél évet, de inkább 8-10 hónapot kell még várni. Szavai szerint tehát a puding igazi próbája, a szakvezetők és a játékosok alkotta „zenekar” teljes összehangolódása csak hosszú idő elteltével következhet be. Az már most is látszik, hogy a csapat játéka felgyorsult, nagyobb hangsúly került a szélsőjáték kínálta lehetőségek kihasználására, és emellett a védekező munka is erősödött. Egy kicsit megpihenni viszont majd csak akkor lehet, ha mindez együtt tartóssá válik, más szóval megszűnik a teljesítmény most még tapasztalható hullámzása.”

A csapat honlapján 21 játékos neve olvasható, akik közül tízen más nemzetek fiai, és ugyanott fedezhető fel, hogy a keret rangidőse, Carlos Pérez a maga 41 évével valamivel még a druszájánál, a vezetőedző Carlos Ortegánál is idősebb.

„A sport mai sajátosságaként említhető, hogy az élvonalbeli együttesek saját országuk tehetségei közül válogatva jelenleg képtelenek - a minőség mércéjét magasan tartva - rendre feltölteni a soraikat. Amíg viszont a nemzeti „felhozatal” nem megfelelő, egyedüli megoldásnak a „légiósok”szerződtetése tekinthető. Jó a nagy nevekkel büszkélkedni, de sokkal jobb lenne, ha a honi utánpótlás nevelés jelentené ezen a téren is a megoldást, és ennek a magam részéről lelkes híve vagyok.”

Dr. Hunyadfalvi Ákos úgy véli, hogy az előrehaladást belülről és kívülről befolyásoló tényezők hatását is figyelembe véve az MKB Veszprém jövőre olyan csapattá formálódhat, amely képes lehet megközelíteni a Bajnokok Ligája csúcseseményét, a Final Four-t ,azaz a négyes döntőt.

„Nem tartozom azok közé, akik a négyes döntőt misztifikálják, és csak azokat a csapatokat tartják igazán nagyra, amelyek odáig is el tudnak jutni. Tapasztalatom szerint Európa élvonalát nem négy, hanem sokkal inkább nyolc olyan klubcsapat alkotja, amelyik a legmagasabb osztályba sorolható. Ezek azok az együttesek, amelyek bármikor és bárhol képesek legyőzni a legnagyobb ellenfelüket is, attól függően, hogy milyen a pillanatnyi formájuk, hány sérült játékost kell pihentetniük, a játékvezetők közreműködéséről nem is beszélve…” – jelentette ki az MKB Veszprém elnöke

(Forrás: T-Mobile Sporthír Szolgálat – Szalay Péter)