Babos és Czink búcsúja a wimbledoni egyéni küzdelmektől

Czink alulmaradt a hullámvasútozás végén

2013. 04. 02.
Megosztás

Czink Melinda szettelőnyről indulva háromjátszmás vereséget szenvedett a francia Mathilde Johanssontól a charlestoni női tenisztorna első fordulójában.

Jól kezdődött a mérkőzés Czink Melinda számára, hiszen rögtön brékkel nyitott, a szett közepén viszont francia ellenfele átvette a kezdeményezést, és amikor 3:1 után sorozatban nyert négy játékot, azt lehetett hinni, simán övé lesz a játszma. Ekkor azonban fordulat állt be a mérkőzésen: a szerváinál magabiztosabb Czink váltott át nyerő szériára, és lemásolva ellenfele négy nyert játékát, behúzta az első játszmát 7:5-re.

Sőt, a második szett az elsőhöz hasonlóan ismét Czink-brékkel kezdődött, ám Johansson rögtön ki is egyenlített, majd a játszma közepét ismét ő uralta, és ezúttal a végén sem engedte ki a gyeplőt a kezéből, 6:3-mal egyenlített.

Következett a döntő szett, ami a korábbiaknak megfelelően valódi hullámvasútozást hozott, 3:3-ig hozták a felek a szerváikat, ezt követően azonban a 27 éves francia szőkeség újra előnybe került, és 5:4-nél a mérkőzésért szerválhatott. Czink azonban ekkor úrrá lett az idegességén – ami a mindkét oldalon vétett temérdek kettős hibában is megnyilvánult –, és elvette ellenfele adogatását, hogy aztán a következő szervájánál gyakorlatilag vissza is adja azt. Johansson másodszor adogathatott a meccsért, és ezúttal nem engedte ki a kezéből a lehetőséget, 140 perces nagy csata végén nyert, és a második fordulóba jutott.

Eredmény:
1. forduló (a 32 közé jutásért):
Mathilde Johansson (francia)-Czink Melinda 5:7, 6:3, 7:5

Nincs már magyar az első százban

Czink Melinda már csak a 101. helyet foglalja el, így jelenleg nincs magyar az első száz között a női teniszezők világranglistáján. A viadalokat szervező WTA hétfői közlése szerint a szombaton Miamiban győztes amerikai Serena Williams továbbra is magabiztosan vezeti a rangsort.