Dániában is simán győzött az ETO, Fradi vérveszteség, váci kivánság

2013. 02. 12.

A Győri Audi ETO 25-18-as győzelmet aratott a dán Randers otthonában a női kézilabda BL középdöntőjének 2. fordulójában.

Második mérkőzését is könnyedén nyerte a Győri Audi ETO KC a női kézilabda BL középdöntőjében: a magyar bajnok hétfő este a dán Randers vendégeként diadalmaskodott 25-18-ra.

Több kimaradt akció után a negyedik percben a magyar bajnok szerzett vezetést, és gyorsan kirajzolódott, hogy az ETO védelme a megszokott magas színvonalon zár. A nyolcadik percben, 1-3-nál a hazaiak időt kértek, de nem változott szinte semmi. Támadásban, ha Lökéhez került a labda, gól vagy hétméteres lett belőle, a dánok bénultan nézték, miként játszik velük a Győr (1-5). Később valamelyest rendezte sorait az északi gárda, emiatt 4-7-nél már a vendégek kértek időt, ugyanis megtorpant a kezdeti lendület.
A cserék jót tettek a Randersnek, aminek köszönhetően indításgólokkal felzárkózott (7-8) a dán csapat. Csakhogy a riválisnak is voltak tartalékai, sorozatban szerzett három találattal megint megnyugtató lett a különbség, amely a szünetre ötgólosra hízott.

A fordulást követően mintha az öltözőben maradt volna a magyar bajnok, ezt három gyors góllal használta ki a dán alakulat. A "rövidzárlat" ugyanakkor nem tartott sokáig a győri oldalon, a Görbicz-Löke páros két remekbeszabott akció végén volt eredményes, majd a válogatott irányító hetesből is betalált, így először a találkozó során hatgólosra nőtt a különbség (11-17).
A kezdeti lendületet követően a dánoknak több mint tizenegy percre volt szükségük ahhoz, hogy újra gólt szerezzenek, sőt, ezt újabb kettővel toldották meg, Ambros Martin győri vezetőedző pedig időt kért. A kívánt eredményt ez sem hozta, ráadásul emberhátrányba került a tavaly BL-döntős magyar csapat, ennek ellenére Löke egy szenzációs góllal és egy kiharcolt kiállítással törte meg a több mint tízperces csendet. A hajrában a végig kiválóan teljesítő Katrin Lunde több nagyszerű védést is bemutatott, ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, a vége hétgólos győri siker lett.

Az ETO szombaton a hozzá hasonlóan hibátlan mérleggel büszkélkedő Larvik otthonában lép pályára.

Női Bajnokok Ligája, I-es középdöntő csoport, 2. forduló:
RANDERS-GYŐRI AUDI ETO 18-25 (9-11), Randers, játékvezetők: Brunovsky, Canda (szlovákok)
RANDERS: Aagaard, Masson (kapusok), Agren 2, Aguilar Diaz 3, G. Andersen 4, K. Andersen, Bugge, Dalby 3, Dembele 1, Enevoldsen, Fahlberg, Hansen, Jacobsen 2, Jensen, E. Johansen, S. Johansen 1, B. Kristensen 1, S. Kristensen, Kyndbol, Pedersen, Thomsen
GYŐR: Lunde-Haraldsen, Herr O. (kapusok), Amorim 3, Görbicz 6 (5), Hornyák D., Korsós, Kovacsics 1, Lekics 3, Löke 6, Orbán A. 3, Radicsevics 1, Rédei-Soós 2, Sirián, Szepesi, Tervel
Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 1/0, ill. 5/5
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Larvik (norvég) 18-20 (9-8)
Az állás: 1. Győr 4 pont (52-35), 2. Larvik 4 (45-37), 3. Podgorica 0 (35-47), 4. Randers 0 (37-50)

II. csoport:
vasárnap játszották:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Zvezda Zvenyigorod (orosz) 35-34
Krim Ljubljana (szlovén)-Oltchim Valcea (román) 28-24
Az állás: 1. Ljubljana 4 pont (57-48), 2. FTC 4 (58-56), 3. Valcea 0 (46-51), 4. Zvenyigorod 0 (58-64)
A csoportok első és második helyezettjei jutnak az elődöntőbe.

Újabb kulcsjátékosát vesztette el a Fradi

Ebben a szezonban már nem léphet pályára Nerea Pena, a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében százszázalékos FTC-Rail Cargo Hungaria spanyol légiósa.
A világbajnoki bronzérmes átlövő jobb térde a Zvezda Zvenyigorod elleni vasárnapi, dabasi mérkőzés első félidejében sérült meg, és hordágyon kellett levinni. Ezt a térdét korábban már műtötték, amiatt nem vehetett részt - a többi között - a londoni olimpián sem.

Kökény Beatrix ügyvezető igazgató az MTI-nek elmondta: a vizsgálatok alapján Pena térdében elszakadt az elülső szalag, és a műtét során kiderül, milyen egyéb beavatkozásra lesz majd szükség. "Az biztos, hogy ebben az idényben már nem léphet pályára. Előreláthatóan 6-8 hónapig tart a felépülése" - jelentette ki Kökény.

Az FTC a BL középdöntőjében előbb nyert a végső sikerre is esélyesnek tartott román Valcea otthonában - Pena tízszer volt eredményes -, vasárnap pedig a Zvenyigorod ellen is begyűjtötte a két pontot. Vasárnap a szintén hibátlan Krim Ljubljana lesz vendég Dabason.

A zöld-fehér gárda továbbra sem számíthat másik kulcsjátékosára, Zácsik Szandrára sem, ő vélhetően április végén térhet vissza.

Spanyol vagy francia ellenfelet szeretne a Vác

A spanyol Bera Berát vagy a francia Issy Parist szeretné ellenfélnek a női kézilabda KEK negyeddöntőjében a Vác, amely óriási bravúrral jutott tovább a Koprivnica ellen.
Gulyás István vezetőedző az MTI-nek elmondta: a negyeddöntő keddi sorsolása nem kívánságműsor, de ha választhatna, akkor - mérlegre téve az erősorrendet és a gazdasági szempontokat - elkerülné a két orosz gárdát, a Dinamo Volgogradot és a Rosztov Dont, a német HC Leipziget és a Thüringer HC-t, valamint a Németh András vezette, Temes Bernadettet felvonultató osztrák Hypo NÖ-t.

"Így aztán marad a Bera Bera és a párizsi csapat, de a nyolc között nincs már könnyű ellenfél. A Koprivnica ellen sem adtuk fel, pedig a horvátok a Bajnokok Ligájából kerültek át. Megmutattuk, hogy itthon mindenre képesek vagyunk" - tette hozzá Gulyás.
A KEK negyeddöntő első mérkőzését március 9-én vagy 10-én, a visszavágót pedig egy héttel később rendezik.