Divízió I/A vb: Kikapott Ukrajnától a hokiválogatott

2014. 04. 22.
Megosztás

Az ukránok három emberelőnyös gólt ütve győzték le a magyar jégkorong-válogatottat a dél-koreai divízió I/A vb második fordulójában.

A magyar válogatott, három emberhátrányos gólt kapva 3-0-s vereséget szenvedett az ukrán csapattól a dél-koreai Gojangban zajló divízió I/A osztályos jégkorong-világbajnokság hétfői, második fordulójában.

Sebők - aki az előző napon fejsérülést szenvedett - vállalta a játékot. Az ukránoknak volt miért törleszteniük, mivel a magyarok egyszer a feljutástól fosztották meg őket (2008, Szapporó), egyszer pedig a kiesésüket okozták (2012, Ljubljana).

Nagy lendülettel kezdtek az ukránok, tüzijátékot rendeztek a magyar kapu előtt, azonban Hetényi szépeket védett. A mezőnyfölény előbb emberelőnnyé, majd góllá érett, Beluhin közelről lőtt a jobb felső sarokba Mihály kiállítása alatt. Később Kovácsot is kiküldték, de ekkor szerencsével sikerült kivédekezni ezt a két percet.

Ahogy lassan ébredezett a magyar csapat, már helyzetekig is eljutott. A szünet előtt egy újabb ukrán emberelőnyben Hetényi védett bravúrral.

Az első játékrészben 17-3 volt a kapura lövés az ukránok javára, és továbbra is ők kezdeményeztek. A meccs derekán előbb Pozsgait, majd Sofront állították ki, és az ukránok 1 perc 3 másodperc alatt kétszer is betaláltak. A magyaroknak azonos létszámban csupán felvillanásai voltak, igazi ziccert nem sikerült kialakítaniuk.
A harmadik harmadban sem változott jelentősen a játék képe, inkább Hetényinek volt munkája. Az ukránok a végén már csak arra figyeltek, ne kapjanak gólt, igaz, Kovács lövését Gajducsenko bravúrral védte fektében. A hajrában újra a magyar kapus pillanatai következtek kettős emberhátrányban.

A magyaroknak két meccs alatt három pontjuk van, és a folytatás sem lesz könnyű, mert a következő két ellenfelük, a szlovén, illetve az osztrák tavaly még az élvonalban szerepelt, és februárban a szocsi olimpián is pályára lépett csapat lesz.

A magyarok legközelebb, közép-európai idő szerint szerdán 5.30-kor, az olimpiai hetedik szlovénokkal találkoznak.

2. forduló:
DIVÍZIÓ 1/A OSZTÁLYOS JÉGKORONG-VB
2. FORDULÓ
UKRAJNA–MAGYARORSZÁG 3–0 (1–0, 2–0, 0–0), Gojang, 1712 néző. Vezette: Brill (német), Hribík (cseh), Buese (finn), Ritter (amerikai)
UKRAJNA: GAJDUCSENKO – NAVARENKO, POBJEDONOSZCEV – Mihnov (1), Blagij (1), BELUHIN 1; Iszajenko, PETRUHNO (2) – SAFARENKO 1, TIMCSENKO 1 (1), MATERUHIN (1); Kugut, Szkripec – VARLAMOV, Torjanik, Kvitcsenko; Ladigin, Nimenko – Zaharov, Padakin, Bondarjev
MAGYARORSZÁG: HETÉNYI Z. – Vas M., Hüffner – Sofron, Bartalis, Kóger; Szirányi B., Gröschl – Hári, Vas J., Kovács Cs.; Pozsgai, Tokaji – Azari, Sebők, Benk; Varga A., Orbán – Mihály Á., Nagy K., Magosi
Gólok. 4:57: Beluhin (Mihnov, Blagij – emberelőny, 1–0). 29:49: Safarenko (Timcsenko, Petruhno – kettős ee., 2–0). 30:52: Timcsenko (Petruhno, Materuhin – ee., 3–0)

Szlovénia-Koreai Köztársaság 4-0 (0-0, 2-0, 2-0)
gól: Urbas (26., 60.), Verlic (27.), Music (41.)

Ausztria-Japán 4-1 (0-1, 1-0, 3-0)
gól: Geier (26.), Hundertpfund (45.), Altmann (48.), Lebler(59.), illetve Jamasita (6.)

Az állás: 1. Ausztria 5 pont, 2. Ukrajna 4, 3. Szlovénia 3 (5-2), 4. Magyarország 3 (7-7), 5. Japán 3 (3-5), 6. Koreai Köztársaság 0

Az első két helyezett jövőre a csehországi elit vb-n, az utolsó pedig a divízió I/B osztályban szerepel.