Djokovic harmadszor is megnyerte az Australian Opent

2013. 01. 28.
Megosztás

A szerb világelső négy játszmában győzött a brit Andy Murray ellen, ezzel megvédte címét Melbourne-ben.

A világelső és Melbourne-ben címvédő szerb Novak Djokovic győzött férfi egyesben az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, ahol a vasárnapi döntőben a britek olimpiai bajnokát, Murrayt késztette megadásra négy játszmában.
Djokovic az első teniszező, akinek sorozatban harmadszor sikerült nyernie Australian Opent. Első ízben, 2011-ben éppen Murray ellen diadalmaskodott. A 25 esztendős, skót riválisánál egy héttel fiatalabb szerb játékos pályafutása hatodik Grand Slam-győzelmét aratta.

A vasárnapi döntő úgy indult, hogy mindketten sorra-rendre nyerték saját adogatójátékukat, így 6:6 után egyformán rövidítés döntött az első két szettben. A nyitójátszmában Murray volt magabiztosabb és 7-2-re hozta a tie-breaket, a másodikban viszont egyértelműen Djokovic volt a jobb 7-3-ra.

A fordulópont a harmadik játszma derekán jött el, amikor a szerb 4:3-nál elvette riválisa adogatását, majd saját szerváját nyerve 6:3-mal 2-1-es vezetésre tett szert. A negyedik szettben a lelki mellett fizikai erejét is fokozatosan elveszítő Murray 1:1-ig bírta, akkor - majd 3:1 után is - Djokovic brékelt, és tulajdonképpen könnyedén seperte be a játszmát 6:2-re, ezzel pedig a mérkőzést is magabiztosan nyerte meg 3 óra 40 perc alatt, kettejük egymás elleni 18-meccses párharcának mérlegét 11-7-re javítva.

"A képességeink határáig hajtottuk egymást. Ez a kedvenc Grand Slam-tornám, hihetetlen érzés újra a magasba emelni a Norman Brookes Kupát. Sok nagy csatát vívtunk már Andyvel, és remélem, még sokat is fogunk" – nyilatkozta a sorozatban harmadik Australian Openen diadalmaskodó szerb világelső.

"Fájdalmas volt a lábamon lévő hólyag, de nem amiatt vesztettem. Novakot nagyon nehéz megállítani, amikor lendületbe jön. Elképesztő rekordot állított fel sorozatban harmadik sikerével, erre csak a nagy bajnokok képesek" – mondta Murray a találkozó után.