Döntetlennel búcsúzott az Eger a BL-től

2013. 03. 21.
Megosztás

Kiesett az Eger a férfi vízilabda Bajnokok Ligájából, miután a nyolcaddöntő visszavágóján - a március 9-én Belgrádban elszenvedett hétgólos vereség után - idehaza döntetlent játszott a Crvena zvezdával.

Az Eger szemszögéből nézve tetemes mínuszról, 6-13-ról kezdődött a szerb alakulat elleni csata a Bitskey uszodában, ahol mintegy kétezren várták Gerendás György legénységének fellépését.
Az első hazai gólig csaknem öt perc telt el, miközben a vendégek megszerezték a vezetést. Salamon Ferenc remek lövéssel egyenlített, s ugyanígy tett Gór-Nagy Miklós is az első játékrész hajrájában (2-2). Nem változott a forgatókönyv a második negyed elején sem, merthogy megint a szerbek tettek szert előnyre, ami az Eger szempontjából azonban még sajnálatosabb volt, hogy egymás után háromszor is betaláltak ebben a nyolc percben, a házigazdák ugyanakkor egyszer sem (2-5).

A nagyszünet után Salamon jobb felső sarkos bombájával, majd hatásos pattintásával 4-5-re szépített az Eger, az egyenlítés helyett azonban újfent szerb gól következett (4-6). Gór-Nagy tette megint szorossá az állást, de ez az állapot sem sokáig tartott - részben a kiválóan teljesítő ellenfél, részben a sokat hibázó, emberelőnyös lehetőségeket is elherdáló egriek miatt (5-7). A befejező nyolc perc nyitányaként a szlovák légiós Lukas Seman húzásból módosított 6-7-re, ám rövidesen visszaállt a kétgólos különbség (6-8). Aztán végre - Kovács Gábor révén - fórból is eredményes volt az Eger (7-8), öt másodperccel a dudaszó előtt pedig a fiatal Lőrincz Bálint mentette döntetlenre a meccset, beállítva a 8-8-as végeredményt. Az "iksz" azonban a Crvena zvezdának kedvezett, amely összesítésben magabiztosan masírozott be a BL legjobb nyolc csapata közé.

Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó:
ZF-EGER-Crvena Zvezda 8:8 (2:2, 0:3, 3:2, 3:1), Eger, v.: Sztavropulosz (görög), Severo (olasz)
Eger: Bisztritsányi, Graham, Salamon 3, Kovács G. 1, Varga II. Zs., Seman 1, Bundschuh. Cs.: Gerritse, Lőrincz 1, Mezei, Gór-Nagy 2, Chilkó, Biros
Crvena Zvezda: Sefik, Rasovics 1, Ivosevics 1., D. Pijetlovics, Avramovics 1, Vapenski 1, Prlainovics 3. Cs.: Radjen, Stojcsics, Rasovics, Radjelovics 1, Eskert
Gól - emberelőnyből: 4/11, ill. 3/6 Gól - ötméteresből: 0/1, ill. -
Kipontozódott: Radjelovics (Crvena Zvezda)
Továbbjutott a Crvena zvezda 21-14-es összesítéssel.

Jug Dubrovnik-Schuurman 17:7 (4:1, 5:2, 5:2, 3:2)
A Jug két győzelemmel, 36:8-as összesítéssel került a negyeddöntőbe.

Sintez Kazany-Galatasaray Isztambul 11:11 (2:2, 2:2, 4:4, 3:3)
A törökök az otthon elért 9:6-os győzelemmel szerezték meg a továbbjutást.

Szpartak Volgográd-Olympiakosz Pireusz 13:10 (2:2, 3:4, 5:4, 3:2)