Drámai győzelemmel kezdte a középszakaszt a Szolnok

2013. 01. 16.

A Szolnok hazai pályán hosszabbítás után legyőzte a francia Gravelines-t a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa nyolcaddöntős szakaszának első fordulójában.

A csoportkörből az F jelű négyes második helyezettjeként továbbjutott szolnokiaknak - akik tavaly a debreceni Eurochallenge-négyes döntő utolsó helyén végeztek - hamar hátrányba kerültek. A francia listavezető első 12 pontját Ludovic Vaty egymaga szerezte, míg a Tisza-parti gárdában főként a csapatkapitány Báder Márton remekelt. A Gravelines-t 2010 novemberében 70-69-re verő házigazdák a 8. percben a decemberben érkezett amerikai Rashad Bell révén vezettek először, majd a második negyed Horváth Ákos két triplájával indult. Az ellenfél csaknem három és fél percig nem talált a gyűrűbe, ezalatt az Olaj egy 9-0-ás rohammal 32-24-re elhúzott. A félidőben 32-27 volt az állás.

Az idén az NB I helyett az Adria Ligában szereplő magyar bajnok és kupagyőztes a térfélcsere után hátrányba került, így jókor jöttek Horváth és a lett Ernests Kalve hármasai. Nenad Asceric vezetőedző - aki játékosként hét évet légióskodott Franciaországban - együttese tartotta előnyét, és noha Báder a harmadik negyedben nem szerzett pontot, az utolsó játékrész 48-46-ról indult. A távolról gyengén célzó Gravelines három és fél percig gólképtelen maradt, de 53-46 után egy 10-0-s sorozattal rukkolt elő, sőt, hét pontra is meglépett. Sead Sehovic azomban a hajrában két triplával döntetlenre mentett, így 65-65 után jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban Horváth bedobta negyedik hármasát is, öt ponttal vezetett a Szolnok (72-67), Kalve triplája pedig megadta a kegyelemdöfést a francia együttesnek.

A szolnokiakra a folytatásban három idegenbeli mérkőzés vár az Eurochallenge-ben, elsőként jövő kedden az izraeli Holonhoz látogatnak.

Kosárlabda Eurochallenge, nyolcaddöntős szakasz, 1. forduló, J csoport:
Szolnoki Olaj KK - BCM Gravelines Dunkerque 75-71 (17-16, 15-11, 16-19, 17-19, 10-6), Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1077 néző. Vezette: Alexandru Olaru (ROU), Nikolaos Somos (GRE), Konstantin Simonow (GER).
SZOLNOK: Fodor M. 2, HORVÁTH Á. 16/12, Sehovic 6/6, KALVE 11/6, BÁDER 20/3.
Csere: Simon B., Bell 10, Szabó M. 4, Németh I. 6/6. Vezetőedző: Nenad Asceric
GRAVELINES: Buycks 10/6, Bokolo 8, Winston 3/3, Akpomedah 5, VATY 21.
Csere: EDWARDS 10, M’Baye 7/3, Camara 4, Noel 3/3, Johnson, Curti. Edző: Christian Monschau.

Nenad Asceric:
A mai mérkőzésen szerencsés győzelmet arattunk, de mivel végig keményen megdolgoztunk a sikerért, úgy gondolom megérdemeltük ezt a győzelmet. A játékosaim a megbeszéltek szerint hajtották végre a taktikát, és éppen ezért elégedett vagyok a csapat hozzáállásával. Remélem, ez a győzelem helyre billentette az önbizalmunkat, és a későbbiek folyamán meg is tudjuk erősíteni azt.
Christian Monschau:
Gratulálok a Szolnoknak a győzelemhez. A mérkőzés végén, döntő pillanatokban hibáztunk, és ezzel lehetőséget adtunk a hazai csapatnak, hogy kiharcolja a hosszabbítást. A vereség ellenére úgy gondolom jó mérkőzést játszottunk, ahol a szerencsésebb csapat nyert.