EB: A németek feletti győzelem középdöntőt ért

2012. 12. 05.

A második fordulóra javult Magyarország játéka a szerbiai Európa-bajnokság C-csoportjában. Németország ellen hátrányból fordította és nyerte meg a mérkőzést a jobban védekező magyar válogatott, és így ott lesz a középdöntőben.

Az első meccshez képest két változás volt a kezdő sorban, Bódi Bernadett és Szucsánszki Zita kapott helyett a kezdőben.
A meccset a németek kezdték jobban, mind felállt fal ellen, mind gyorsindításból eredményesek voltak és nyolc perc után már öt góllal vezettek. Időkérés után valamelyest rendeződött a magyar csapat és megkezdte a felzárkózást. A félidőre derekán már csak 8-6-ra vezettek a németek. Karl Erik Böhn ezután többet cserélt, jött Szabó, Bulath és Vincze is, de egy gólnál közelebb egyszer jutottak a magyarok, sőt a félidő végére újra három volt közte.

Szamoránsky góljával kezdődött a második játékrész, majd a 37. percben Görbicz büntetőből szerzett góljával emberelőnyben egyenlített, sőt két perccel később Szucsánszki találatával átvették a vezetést a magyarok. Ettől kezdve felváltva estek a gólok, hol az egyik, hol a másik csapat volt előnyben. Bulath remek labdákat adott Szamoránskynak, aki értékesítette helyzeteit, majd Görbicz betörésből volt eredményes, és ez már kétgólos vezetést ért.

A németek tovább küzdöttek, de Tomoriék emberhátrányból is gólt szereztek, tartották az előnyt. Az 56. percben Althaus góljával újra döntetlen volt az állás, de Bulath és Görbicz remeklésével és Herr jobb kapusteljesítményével végül hárommal nyertek a magyarok és biztos résztvevői a középdöntőnek.

"Nem az én mentalitásom, és a csapaté sem az, hogy feladjuk a céljainkat - kezdte az értékelést Karl Erik Böhn. - A keddi vereség után is maximálisan hittem a győzelemben. A védelem, főleg a második félidőben szinte tökéletesen működött. Csak ilyen hozzáállással lehet győzni. A meccset rosszul kezdtünk, de akkor sem merült fel senkiben, hogy baj lehet. Mentünk előre, és segítségünkre volt a jó kapusteljesítmény is."

"Igazi csapat voltunk. Bebizonyítottunk, hogy tudunk jól védekezni, és ezzel megnyerni egy fontos mérkőzést - összegzett Görbicz Anita. - A meccs elején egy picit megijedtünk, de szerencsére összeállt a védelem. Nem akarunk megállni, megyünk tovább, elszántan várjuk a spanyolok elleni pénteki meccset."

Női Eb, C-csoport, 2. forduló:
MAGYARORSZÁG-NÉMETORSZÁG 24-21 (11-14), Újvidék, játékvezetők: C. Bonavetura, J. Bonaventura (franciák)
MAGYARORSZÁG: Herr, Kiss Éva (kapusok), Bódi 1, Bulath 3, Görbicz 9 (6), Klivinyi, Kovacsics, Kovacsicz, Rédei-Soós 1, Szabó, Szamoránsky 5, Szekeres, Szucsánszki 1, Tomori 1, Vérten 2, Vincze 1
NÉMETORSZÁG: Schülke, Woltering (kapusok), Althaus 3, Augsburg 2, Beier, Geschke, Hubinger, Lang, Lörper 1, Lütz, Müller 1, Nadgornaja 2, Naidzinavicius 2, Steinbach 3, Wohlbold 2, Zapf 5
Kiállítások: 4, ill. 8 perc Hétméteresek: 6/8, ill. 0/2
18:15 Spanyolország-Horvátország 25-21 (13-10)
A csoport állása: 1.Spanyolország 2 2 0 0 48-41 4, 2.Magyarország 2 1 0 1 51-49 2, 3.Horvátország 2 1 0 1 49-52 2, 4.Németország 2 0 0 2 41-47 0

Izland-Románia 19-22 (13-15)
A csoport állása: 1.Montenegró 2 2 0 0 56-43 4, 2.Románia 2 1 1 0 43-40 3, 3. Oroszország 2 0 1 1 48-51 1, 4.Izland 2 0 0 2 35-48 0

18:05 Oroszország-Izland
20:15 Románia-Montenegró

A két csoport válogatottjai csütörtökön szabadnaposak, az A és B csoportban rendezik a 2. forduló küzdelmeit.