Eger - háromból három győzelem a BL-ben

2012. 11. 24.

Csütörtöki sikere után a pénteki második fordulóban is győzött a ZF Eger a női vízilabda Bajnokok Kupája Nizzában zajló csoportkörében.

Az európai kupában először induló egriek pénteken éppen a házigazda Nice ellen diadalmaskodtak, méghozzá úgy, hogy szinte végig a hazaiak vezettek, a harmadik negyedben már 7-4-es előnyük is volt. Az utolsó szakaszban aztán a magyar bajnok utolérte riválisát, s Antal Dóra révén a győztes gólt is megszerezte.
MESTERMÉRLEG
Kelemen Attila: – Az utolsó négy percben vezettünk csak, de ahogy a nagyok szokták mondani: ilyenkor kell. A játék képe alapján magabiztosabbnak kellett volna lennünk, rengeteg helyzetet kihagytunk.

Második pénteki meccsét is megnyerte az Eger. A magyar bajnok a sokszoros orosz bajnok Kirisit verte 10-8-ra. A hármas siker azt is jelenti, hogy az Eger már biztosan bejutott a legjobb nyolc közé, mivel a selejtezőcsoportból - akárcsak a másikból - az első négy csapat folytathatja a küzdelmet a sorozatban.
Az Eger szombaton 15 órakor az idei BEK-döntős görög Vuliagmenivel, vasárnap 9 órakor pedig a holland Nijverdal együttesével játszik.

NŐI VÍZILABDA BEK A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ZF–Eger–Olympic Nice Nation (francia) 9–8 (3–3, 1–3, 2–1, 3–1), Nizza, 100 néző. V: Radicevic (horvát), M. Brguljan (montenegrói)
EGER: Gangl – Antal 3, Keszthelyi 3, Pengő, Somhegyi, Czigány D., Zajácz 3. Cs: Pócsi, Veréb, Vályi
NICE: Morris – Metay 3, Millot, Hoy, Tardy, Legert 4, Winstanley-Smith 1. Cs: Valverde, Beisen, Allocque
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 7/2 ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Czigány D. (20. p.)

3. forduló:
ZF-Eger - Kirisi (orosz) 10-8 (2-1, 4-3, 2-2, 2-2)
A magyar csapat gólszerzői: Antal Dóra, Keszthelyi Rita, Czigány Dóra 3-3, Vályi Fanni 1