Egy lépésre a BL-főtáblától a Fradi

2012. 09. 20.

A Ferencváros esélyeshez méltóan 40-26-ra nyert a szlovák Michalovce otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája selejtezőjének első mérkőzésén, nagy lépést téve a 16-os főtáblára kerülésért.

A nagymihályi találkozón is Elek Gábor vezetőedző csapata számított esélyesnek, noha hiányzott a keretből a vállsérüléssel kezelt Zácsik Szandra.

A meccs csak az első percekben volt izgalmas, a házigazda már a 10. percben, 2-6-nál időt kért. Negyedóra elteltével 9-3-ra vezetett a magyar bajnoki ezüstérmes, igaz, ehhez kellettek Pastrovics kapus bravúrjai is. A biztos vezetés tudatában egy kicsit kiengedett az FTC, Elek időt kért, majd Szucsánszki kiállítása alatt öt gólra feljött a Michalovce.
A második félidőben Vérten combsérülése miatt leült, ám amikor csapata visszatért a korábbi, maga által diktált iramhoz, ismét megnyugtatóvá vált a különbség. Sőt, a 40. percben már kétszámjegyű volt az előny (14-24), a folytatásban pedig még tovább nőtt a különbség.
A formalitásnak ígérkező visszavágó szombaton 17 órakor Dabason lesz.

Ha az FTC - amely 2011-ben és idén is KEK-et nyert - sikerrel veszi az akadályt, a norvég Larvik, az orosz Dinamo Volgograd és a svéd Sdvehof lesz az ellenfele a 16 között. A csapat legutóbb a 2007/08-as idényben szerepelt a legrangosabb kupa főtábláján, tavaly pedig úgy nyerte meg a KEK-et, hogy oda a rosszul sikerült BL-selejtezőből került át.

A BL főtábláján alanyi jogon játszik az előző szezonban finalista Győri Audi ETO KC, amely most a szlovén Krim Ljubljana és a horvát Koprivnica mellett a román Cluj (Kolozsvár), az orosz Rosztov Don, a szerb Zajecar és a török Antalya alkotta kvalifikációs csoport győztesével találkozik az október közepén rajtoló csoportkörben.

Női Bajnokok Ligája, selejtező, 1. mérkőzés:
IUVENTA MICHALOVCE-FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26-40 (10-15), Nagymihály, játékvezetők: Maric, Masic (szerbek).
MICHALOVCE: Kudrocová, Medvedová, Krebsz (kapusok), Bahirjevá, Gerics 3, Hollá 1, Sznopová 5, Szöllösiová 1, Tobiasová 6 (3), Trehubová 3, Wollingerová 4, Vinjuková 1, Rebicová 2
FTC: Pastrovics, Abramovics (kapusok), Cifra 5, Deáki 1, Kocsis 2 (1), Kovacsicz 1, Pena 6 (3), Such 3, Szamoránsky P. 4, Szarka 2, Szekerczés 2, Szucsánszki 6, Tomori 6, Vérten 2
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4.

(Forrás: kezi.hu)