EHF Kupa: kétgólos hátrányban a Szeged

2014. 04. 21.
Megosztás

A Pick Szeged kétgólos vereséget szenvedett a portugál Sporting CP vendégeként a férfi kézilabda EHF Kupa negyeddöntőjének első, vasárnapi mérkőzésén.

Remekül kezdett a Szeged, az első félidő 15. percében már négy góllal vezetett (4-8). Ezt követően azonban fokozatosan felzárkózott a hazai csapat és öt perccel a szünet előtt már nála volt az előny. A magyar csapat ugyanakkor Balogh góljának köszönhetően 12-11-re fordított a pihenőig.

A fordulást követően sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, ám a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, így végül két góllal diadalmaskodtak.

A visszavágót jövő vasárnap rendezik Szegeden, míg a sorozat történetében először sorra kerülő Final Four Berlinben lesz május 17-én és 18-án.

Férfi EHF Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Sporting CP (portugál)-Pick Szeged 29-27 (11-12), Lisszabon, Pavilhao Municipal, 800 néző. Vezette: Stevann Pichon, Laurent Reveret (franciák).
Sporting CP: Candeias - Portela 8, Marzo 4, Solha 7/2, Antunes 1, Magalhaes 4, Silva 1. Csere: Oliveira (kapus), Moreira 3, Dias 1, Goncalves
Pick Szeged: Mikler - Parrondo 1, Balogh 7, Mindegía 4, Zubai 2, Ilyés, Vadkerti. Csere: Blazevic, Larholm 8/4, Vranjes, Prce 1, Ancsin 1, Kekezovics 3, Laszica
Hétméteres: 3/3, ill. 4/4. Kiállítás: 4, ill 6 perc.

Férfi BL: a kiesés szélére sodródott a Barcelona

A Barcelona férfi kézilabdacsapata 38–31-re kikapott a Rhein-Neckar Löwen vendégeként a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A Löwen az első félidőben gyakorlatilag átrobogott a BL legnagyobb esélyesének tartott Barcelonán, amelynek a védekezése csődöt mondott, Danijel Saric pedig mintha a kapuban sem lett volna. Egy félidő alatt 22 gólt kapott a katalán csapat, a második játékrészben már tízgólos hátrányban is volt.

A mezőny legjobbjának Uwe Gensheimer bizonyult, aki 14-szer volt eredményes, a Barcelonában Kiril Lazarov vitte a prímet 10 találattal. A vendégeknek sikerült hétgólosra csökkenteniük a különbséget, de így is nagy veszélybe került a négyes döntőbeli részvételük.