Elmaradt a soproni bravúr, győri vereség a spanyol éjszakában

2012. 11. 15.

Az Uniqa-Euroleasing Sopron csaknem az egész meccsen vezetett, de kikapott a török Fenerbahce vendégeként a női kosárlabda Euroligában.

A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron - amely három forduló után egy győzelemmel és két vereséggel állt a B csoportban - vasárnap önbizalom-növelő sikert aratott az NB I-ben a címvédő Győr felett. A lendület kitartott Isztambulban is, ugyanis a nyitónegyed második felében a magyar bajnoki ezüstérmes a szerb Jelena Milovanovic révén átvette a vezetést, majd több mint négy percig nem kapott kosarat.

A folytatásban a honosított Krnjics Szara és a magyar-ausztrál Zavecz Hanna is belelendült, melynek köszönhetően a 18. percben óriási meglepetésre már 14 ponttal vezettek a vendégek (22-36). A törököknél az amerikai Cappie Pondexter és az ugyancsak olimpiai bajnok, Sopronban is megfordult Angel McCoughtry teljesen veszélytelen volt. A félidőben 29-42 volt az állás.

Fordulás után a Fenerbahce hat pontra csökkentette a hátrányát, ám Székely Norbert együttese nem roppant meg, ekkor már a nyáron érkezett amerikai Shenise Johnson is bekapcsolódott a magyar pontgyártásba. A 49-56-ról induló zárónegyedben aztán fokozatosan elolvadt a vendégek előnye, majd 3 és fél perccel a vége előtt kiegyenlített a triplákat szóró török gárda (67-67). A hátralévő időben egy 8-0-ás hazai roham végleg megrogyasztotta a magyarokat, akik már nem tudtak ismét visszakapaszkodni.

Az 1/3-as győzelmi mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a román Targovistét fogadják.
csütörtökön az A csoportban:

Eredmény, 4. forduló, B csoport:
Fenerbahce (török) - Uniqa-Euroleasing Sopron 77-71 (14-18, 15-24, 20-14, 28-15)
A magyar csapat legjobb dobói: Johnson 20, Milovanovic 18, Krnjics 11
Municipal Targoviste - Nadezhda 79-76 (23-24, 21-17, 15-17, 20-18)
Famila Schio - Arras csütörtök 20:30
A csoport állása:
1.FAMILA SCHIO 3/0 6, 2.NADEZHDA ORENBURG 2/2 6, 3.FENERBAHCE SPOR KULÜBÜ 2/1 5, 4.GOOD ANGELS KOSICE 2/1 5, 5.UNIQA EUROLEASING SOPRON 1/3 5, 6.MUNICIPAL TARGOVISTE 1/2 4, 7.ARRAS PAYS D'ARTOIS 0/2 2

Tizenkilenc ponttal kapott ki a Győr Hontiéktól

A női kosárlabda Euroliga negyedik fordulójában a Győr 19 pontos vereséget szenvedett a Rivas Ecópolistól. A zöld-fehérek a Szpartak Moszkva elleni meccs után a spanyol csapat vendégeként is kevés ellenállást nyújtottak, így négy mérkőzést követően két győzelemmel és két vereséggel állnak.

Spanyolországban szerdán általános sztrájk volt, ami alaposan felborította az Euroliga-csapatok programját is. A kedd reggel Bécsből Madridba repülő győriek a meccs előtti napon még edzhetnek a csarnokban, viszont szerdán nem nyitották ki a létesítményt, csak a sztrájk lezárulta után, így a két csapat éjfél után fél órával lépett pályára.

A szokatlan időponthoz talán a kései kezdéshez jobban hozzászokott spanyolok alkalmazkodtak megfelelőbben, ugyanis sokkal összeszedettebben kezdtek, míg a győriek ott folytatták, ahol a Sopron elleni bajnoki rangadót abbahagyták: valóságos pontiszony jellemezte a csapatot az első negyedben.

Aneika Henry duplájával indult a találkozó, és ugyan Chalysa Shegog révén a vendégek is gyorsan feliratkoztak a táblára, sokáig ez volt a kisalföldiek egyetlen kosara. A Rivas Ecópolis vezetett 9–2-re, majd a jól kezdő Honti Kata pontjai után már 16–6-nál tíz volt közte, s a spanyol csapat gyakorlatilag már az első negyed végére megalapozta győzelmét, miután a vendégek még csak tíz pont fölé sem jutottak. 24–8

Akárcsak a Szpartak Moszkva elleni hazai összecsapáson, a győriek ezúttal is pocsékul kezdtek távolról, ám a második negyedben Ieva Kublina és Natalie Hurst révén sikerült ezen a mutatón javítani, a szünetre pedig egészen tisztességre faragta hátrányát Fűzy Ákos csapata. 41–32

A felzárkózás azonban ezúttal is sok energiát emésztett fel, a zöld-fehéreknél rendre becsúszott egy-egy technikai hiba, a palánk alatt némileg jobbnak tűnő hazaiak pedig a gyors ellentámadások révén újra jelentős előnyre tettek szert. Különösen Anna Cruz bizonyult tarthatatlannak a vendégek számára, ám a remekül osztogató Honti is kitűnt a hazaiaknál. A vendégeknél ugyan Nagy-Bujdosó Nóra és Simon Zsófia is eljutott tíz pontig Kublina és Shegog mellett (Kublina amúgy a 10 lepattanót is leszedett, így dupla duplát ért el!), ám a kritikus helyzetekből rendre a hazaiak jól jöttek ki.

Az utolsó negyedben már sejteni lehetett, hogy nem ússza meg újabb súlyos vereség nélkül a Győr, és a Rivas valóban tudta még növelni az előnyét, így mínusz 19 lett a vége. 84–65

A magyar bajnok sorozatban harmadik alkalommal veszítette el mérkőzését 15 pontos különbség felett.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
RIVAS ECÓPOLIS (spanyol)–HAT-AGRO UNI GYŐR 84–65 (24–8, 17–24, 22–16, 21–17)
Pontszerzők: A. Cruz 19, Morrison 15, Casas 13, Gimeno 12, Honti 10, A. Henry 8, Nicholls 5, Kuraszova 2, ill. Kublina 14, Shegog 13, Simon 11, Nagy-Bujdosó 10, Hurst 7, Raksányi, Rasheed 5-5
Tarsus - Bourges Basket 61-65 (16-17, 18-16, 11-17, 16-15)
Sparta&K M.R. Vidnoje - BK IMOS Brno 95-63 (27-16, 24-15, 25-19, 19-13)
A csoport állása: 1.SPARTA&K MOSCOW REGION - VIDNOJE 4/0 8, 2.BOURGES BASKET 3/1 7, 3.HAT-AGRO UNI GYÖR 2/2 6, 4.RIVAS ECOPOLIS 2/1 5, 5.BK IMOS BRNO 1/2 4, 6. WISLA CAN-PACK KRAKOW 0/3 3, 7.TARSUS BELEDIYE SPOR 0/3 3

(Forrás: MTI, NSO)