Első mérkőzésén kikapott Sárosi Laura

2016. 08. 11.

Sárosi Laura is megkezdte a küzdelmeket a riói olimpián a tollaslabdázók egyéni versenyében. Első ellenfele a kilencedik helyen kiemelt indiai Pusarla V. Sindhu volt. A sokkal esélyesebb indiai az első szettet 21-8-ra, a másodikat 21-9-re nyerte meg. Az indiai 27 perc alatt diadalmaskodott a magyar tollaslabdázó felett.

A reggeli mérkőzések kissé elhúzódtak, így a 23 éves magyar játékos - aki Ódor Andrea 1996-os atlantai szereplése óta az első magyar tollaslabdázó az ötkarikás játékokon - bemutatkozása nagyjából 50 percet csúszott. A világranglistán 65. Sárosi riválisa óriási fölényben játszott az első játszmában. A kettejük közti jelentős magasságbeli különbségből adódóan - Sárosi az alacsonyabb - az indiai játékos a magas labdákat kíméletlenül bombázta lábra, és az ejtései is pontosak voltak. A szett végén Sárosi egy mentés közben rosszul esett, rövid ideig a bokáját fájlalta. Az első játszmát végül 13 perc alatt 21-8-ra nyerte az indiai, a leghosszabb labdamenet 19 ütéses volt. A második felvonás kezdetén Sárosi már nem „ragadt be", 5-5-ig felváltva estek a pontok, az indiai ezután azonban sorozatban négy pontot csinált, és még a magyar játékos is „besegített" neki egy-két rontott ziccerrel, így 11-9-nél pihentek. Sárosi ugyan becsülettel küzdött minden labdamenetben, de az indiai egyre jobban elkapta a fonalat, és gyönyörű ütésekkel növelte előnyét. A második játszma 14 perc alatt 21-9 lett.

Sárosi Laurának még van lehetősége a javításra, hiszen a csoport harmadik tagja, a kanadai Michelle Li ellen augusztus 13-án magyar idő szerint 21.40-kor lép pályára. A csioport győztese jut majd a legjobb 16 közé.

Laura a találkozó után elmondta, hogy még az utolsó hetek egészségügyi problémáit nem heverte ki, de mindent megtesz a minél jobb eredmény elérésére, hiszen csodálatos dolog egy olimpián szerepelni. A magyar versenyző arról is beszélt, hogy a rióihoz hasonló népes közönség előtt még nem volt alkalma játszani, míg ellenfele ehhez már alaposan hozzászokott.

Eredmény, női tollaslabda, M csoport: Pusarla Venkata Sindhu (indiai, 9.) - Sárosi Laura 2-0 (8, 9).

(MOB-MTI, fotó: MTI/Illyés Tibor)